РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000566642<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Приходько В. Ю. 
Вплив функціонального стану щитоподібної залози на фактори кардіоваскулярного ризику у хворих з артеріальною гіпертензією / В. Ю. Приходько, О. А. Кононенко // Сімейна медицина. - 2015. - № 1. - С. 103-112. - Бібліогр.: 44 назв. - укp.

Мета роботи - встановити вплив функціонального стану щитоподібної залози (ЩЗ) на частоту і вираженість факторів кардіоваскулярного ризику у хворих з артеріальною гіпертензією (АГ). Обстежено 123 хворих з АГ 1 - 2-го ступеня віком 45 - 70 років. Проведено антропометричне дослідження, ліпідограму, визначення гормонів вільного Т4, тиреотропного гормону (ТТГ), ЕхоКГ, вимірювання офісного артеріального тиску (АТ), дуплексне сканування судин шиї, тестування за госпітальними шкалами тривоги та депресії. Серед обстежених хворих 12,4 % мали недіагностований раніше субклінічний гіпотиреоз, який асоціювався із більшою частотою дисліпідемії, порушенням вуглеводного обміну, гіпертрофією лівого шлуночка і атеросклеротичним ураженням сонних артерій, більш високими значеннями пульсового АТ, а також зі зменшенням швидкості клубочкової фільтрації і тривожно-депресивними розладами. Під час аналізу групи з нормальною функцією ЩЗ було виявлено, що високонормальний рівень ТТГ (2 - 4 мОД/л) також пов'язаний зі збільшенням частоти факторів кардіоваскулярного ризику і погіршенням стану органів-мішеней у порівнянні із особами з низьконормальним рівнем ТТГ. Таким чином, функціональний стан ЩЗ впливає на частоту та вираженість факторів ризику й уражень органів мішеней у разі АГ, що потребує ретельного його контролю у хворих з кардіологічною патологією.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410-1 + Р410.030 + Р415.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22874 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського