РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000566677<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Перцева Н. О. 
Зміни показників ендотеліальної дисфункції в динаміці лікування артеріальної гіпертензії з використанням блокаторів рецепторів ангіотензину II у хворих з недостатньою компенсацією цукрового діабету / Н. О. Перцева // Укр. терапевт. журн.. - 2015. - № 1. - С. 42-48. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Мета роботи - визначити динаміку ступеня ендотеліальної дисфункції у хворих з недостатньою компенсацією цукрового діабету (ЦД) 2 типу й артеріальною гіпертензією (АГ) під час корекції артеріального тиску із залученням блокаторів рецепторів ангіотензину (БРА) II протягом одного року. Проведено лікування та обстеження 87-ми хворих на ЦД 2 типу з недостатньою компенсацією глікемії з АГ протягом одного року. Пацієнтів було розподілено на основну групу та групу порівняння. В обох групах лікування проведено із застосуванням тіазидоподібних діуретиків, інгібіторів ангіотензинперетворювального ферменту, блокаторів <$Ebeta>-адренорецепторів, антагоністів кальцію. В основну групу ввійшли 45 пацієнтів, у яких до антигіпертензивної терапії додали антагоніст рецепторів ангіотензину II. Визначено рівень глікованого гемоглобіну, концентрацію маркерів ендотеліальної дисфункції (ендотеліну 1, фактора Віллебранда і тромбомодуліну), а також рівень альбумінурії. У хворих на ЦД 2 типу й АГ з недостатньою компенсацією гіперглікемії під час стандартного лікування гіпертонії на тлі нормалізації рівня глікованого гемоглобіну у 61,9 % пацієнтів відбувається часткова редукція маркерів ендотеліальної дисфункції, у 32,3 % - регресія мікроальбумінурії. Антигіпертензивна терапія хворих з недостатньою компенсацією гіперглікемії із застосуванням БРА II суттєво перевершує стандартну лікувальну тактику за ефективністю впливу на розвиток ендотеліальної дисфункції. Висновки: протягом одного року лікування хворих на АГ з використанням БРА II концентрації ендотеліну 1 і тромбомодуліну зменшуються більш ніж удвічі відносно початкових значень, рівень фактора Віллебранда знижується на 67,4 % (p << 0,05). Рівень глікованого гемоглобіну нормалізувався у 73,3 % пацієнтів, регресії мікроальбумінурії досягнуто у 54,7 % хворих.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-5 + Р415.160.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22945 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського