РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000567109<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Семененко В. П. 
Хімічна неоднорідність тонкозернистої речовини в метеориті Кримка (LL3.1) / В. П. Семененко, К. О. Шкуренко, А. Л. Гіріч // Мінерал. журн.. - 2014. - 36, № 4. - С. 39-49. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

Проведено електронно-мікроскопічне, енергодисперсійне та мікрозондове дослідження тонкозернистих оболонок нового вуглецьвмісного ксеноліту PC та хондр у метеориті Кримка. Акреційні оболонки характеризуються типовими для тонкозернистої речовини структурно-мінералогічними та хімічними особливостями, які відрізняють її від основної частини хондрита і свідчать про хімічну неоднорідність пилового середовища протопланетної туманності в області їх утворення. Встановлено: валовий хімічний склад оболонок хондр збагачений SiO2 і FeO, що свідчить про вищий ступінь їх окиснення в порівнянні з тонкозернистою речовиною в інших текстурних одиницях хондрита, і коливається від оболонки до оболонки в широких межах. Відповідно до зростання значень SiO2/MgO і FeO/(FeO + MgO) тонкозерниста речовина метеорита ділиться на три групи, що вказує на змінність хімічного складу пилу і перманентний процес його налипання на крупніші об'єкти в до- і акреційний періоди розвитку речовини хондрита. Широкі варіації хімічного складу оболонок хондр свідчать про масштабність процесу хондроутворення у хімічно змінному пиловому довкіллі. Хімічна неоднорідність мінерального пилу протопланетної туманності могла мати як просторовий, так і хронологічний характер і вказує на активні процеси обміну речовиною між різними за хімічними характеристиками та PТ-умовами зонами протопланетної туманності.


Індекс рубрикатора НБУВ: В655.444 + В655.47

Шифр НБУВ: Ж14166 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського