РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000567122<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бубало О. Ф. 
Використання розчину "Лонгокаїн" для інфільтраційної анестезії в хірургії морбідного ожиріння / О. Ф. Бубало, Ю. Б. Лисун, І. М. Правдолюбенко, А. О. Борисенко, О. М. Кононенко // Хірургія України. - 2015. - № 1. - С. 34-37. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити ефективність використання інфільтраційної анестезії в комплексі загального знеболювання у хворих з морбідним ожирінням. До дослідження залучено 60 хворих (36 жінок та 24 чоловіків) з морбідним ожирінням, яким було виконано різні види гастрорестриктивних та мальабсорбтивних оперативних втручань, віком від 21 до 56 років (середній вік - (<$E 41,2~symbol С~1,2>) року). Хворих розподілили на дві групи. В 1-й групі (n = 30) використано багатокомпонентну збалансовану анестезію (севофлюран, фентаніл), для міорелаксації - розчин есмерон (рокуронію бромід), у 2-й групі (n = 30) - додатково інфільтраційну анестезію місця хірургічного розрізу на передній черевній стінці розчином лонгокаїн. Розчин вводили підшкірно на всю довжину запланованого розрізу. Для контролю адекватності анестезіологічного забезпечення оперативних втручань вивчали показники гемодинаміки, газообміну, кислотно-основного стану. В післяопераційний період фіксували тривалість пролонгованої штучної вентиляції легень, оцінювали больовий синдром у стані спокою та під час рухів за допомогою візуально-аналогової шкали. У післяопераційний період показники гемодинаміки, зовнішнього дихання, газообміну та кислотно-основного стану принципово не відрізнялися в групах. Уведення розчинів місцевих анестетиків не супроводжувалося значущим зниженням артеріального тиску і частоти серцевих скорочень. Значущої різниці щодо знеболювального ефекту між місцевими анестетиками не відзначено, але перевагою лонгокаїну є тривала дія. Інфільтраційна анестезія в поєднанні із загальним знеболюванням зменшує сонливість, депресію дихання, інтенсивність болю, особливо під час рухів, що запобігає дихальним і тромбоемболічним ускладненням. Висновки: використання інфільтраційної анастезії у разі загального знеболювання для забеспечення хірургічної стадії наркозу сприяє зменшенню гемодинамічних порушень і ранішому початку оперативного втручання. Застосування розчину лонгокаїн дає змогу зменшити кількість наркотичних анальгетиків і м'язових релаксантів для адекватного анастезіологічного забезпечення операцій і таким чином зменшити фармакологічне навантаження на печінку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.445.2-1 + Р415.202.1-59

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24001 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського