РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000567124<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шляхтич С. Л. 
Критерії визначення обсягу оперативного втручання при дифузному токсичному зобі / С. Л. Шляхтич, В. Р. Антонів, А. В. Вовканич // Хірургія України. - 2015. - № 1. - С. 47-51. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Мета роботи - визначити оптимальний обсяг оперативного втручання при дифузному токсичному зобі (ДТЗ) залежно від рівня антитіл до рецепторів тиреотропного гормону (АРТТГ). В Київському центрі ендокринної хірургії за останні 5 років проліковано з приводу ДТЗ 130 хворих. Пацієнтів розподілили на дві групи по 65 осіб у кожній залежно від обсягу оперативного втручання. В першій групі після 7 - 30-денної доопераційної підготовки виконано тиреоїдектомію, у другій - субтотальну резекцію або органощадні операції. В кожній групі виділили по дві підгрупи залежно від віку (18 - 46 та 47 - 75 років). У всіх хворих визначали рівень АРТТГ за допомогою імунохімічного методу з електрохемілюмінесцентною детекцією аналізатором Cobas 6000 у динаміці лікування і протягом 6 міс після хірургічного втручання. Встановлено, що рівень АРТТГ після тиреоїдектомії вірогідно зменшується, більшою мірою - в осіб молодого віку (1,4 - 4,7 МО/л), у порівнянні з групою хворих із субтотальною резекцією (3,3 - 13,6 МО/л). В останніх рівень антитіл залишається стабільно високим, що спричиняє стимуляцію росту залишку тиреоїдної тканини, її гіперплазію, рецидив тиреотоксикозу (у 7 (77 %) хворих віком 18 - 46 років і у 2 (23 %) віком 60 - 75 років), прогресування офтальмопатії та автоімунного тиреоїдиту. В усіх хворих після тиреоїдектомії вже на 3-й місяць доза замісної гормонотерапії тироксином була стабільною з урахуванням рівня ТТГ та маси тіла хворого. При субтотальній резекції у 26 (40 %) пацієнтів доза тироксину була нестабільною, лише через 2 роки після операції доза гормонів була такою самою, що й у хворих після тиреоїдектомії, тобто компенсація гіпотиреозу після тиреоїдектомії відбувається значно легше та компенсація гіпотиреозу після тиреоїдектомії відбувається значно легше та швидше у порівнянні з пацієнтами із залишеною тиреоїдною тканиною. Висновки: рівень АРТТГ - важливий чинний прогнозу ефективності підготовки до операцій хворих на ДТЗ і критерій відбору пацієнтів для хірургічного лікування. Вміст АРТТГ понад 1,95 МО/л за відсутності клінічної картини гіпер- та гіпотиреозу під час підготовки до операції - критерій застосування радикального методу лікування щитоподібної залози. Гіпотиреоз після тиреоїдектомії - єдиний передбачуваний негативний наслідок, який легко компенсується гормонами та не призводить до суттєвого зниження якості життя пацієнтів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.261.202.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24001 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського