РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000567132<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ротар О. В. 
Експериментально-клінічне обгрунтування використання рифаксиміну для селективної деконтамінації кишечника при гострій хірургічній патології / О. В. Ротар, В. І. Ротар, О. Д. Архелюк // Хірургія України. - 2015. - № 1. - С. 90-96. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити вплив різних лікарських форм рифаксиміну на грамнегативну мікрофлору кишечника при гострому панкреатиті (ГП); обгрунтувати використання антибіотика для селективної деконтамінації кишечника. Обстежено 113 хворих на ГП, які перебували на лікуванні в палатах інтенсивної терапії. Під час надходження хворих на лікування забирали вміст тонкої кишки, а під час операції - некротичні тканини, вміст кіст і абсцесів для мікробіологічних досліджень. Визначали in vitro резистентність виділених мікроорганізмів до рифаксиміну. За допомогою методу іонного структуроутворення одержали нанокапсульовану форму (НКФ) рифаксиміну. Досліджено in vivo вплив антибіотика на мікрофлору кишечника в експерименті на моделі ГП. У 29 (69 %) із 42 обстежених осіб до операції виділено з тонкої кишки та ідентифіковано 8 штамів представників грамнегативної мікрофлори. Ідентичну мікрофлору висіяно в 16 (57,4 %) із 28 пацієнтів, прооперованих у ранні терміни захворювання (до 2 тиж). Маючи мінімальну пригнічувальну концентрацію від <$E <<~0,25> до 32,0 мкг/мл, рифаксимін in vitro у 100 % випадків інгібує ріст на живильних середовищах Е. coli, К. pneumoniae, Е. faecalis, Е. faecium, S. aureus. Уведений усередину у вигляді НКФ рифаксимін у дозі 15 мг/кг маси тіла на добу накопичується в слизовій оболонці і при мінімальній пригнічувальній концентрації від 0,25 до 42 мкг/г тканини сприяє елімінації бактерій із слизової оболонки та запобігає їх міграції у внутрішні органи. Висновки: розчини - НКФ рифаксиміну для перорального прийому можуть використовуватися для селективної деконтамінації кишечника у хворих, які перенесли хірургічне втручання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.3-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24001 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського