РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000567320<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Попадинець О. Г. 
Клапани серця людини: розвиток, макро- та мікроскопічна будова, особливості кровопостачання / О. Г. Попадинець, О. В. Саган, Н. М. Дубина // Буков. мед. вісн.. - 2014. - 18, № 4. - С. 212-216. - Бібліогр.: 33 назв. - укp.

Серце має 2 близьких за будовою вхідних (передсердно-шлуночковий, атріовентрикулярний) і 2 вихідних (шлуночково-судинних) клапанних апарати. Передсердно-шлуночкові складають мітральний (двостулковий) та тристулковий клапани. До шлуночково-судинних відносять клапан аорти та клапан легеневого стовбура. Клапанним апаратом вважають комплексну систему, до якої відносять: волокнисте кільце, стулки/заслінки, сухожилкові струни та соскоподібні м'язи. Два останніх компоненти наявні у передсердно-шлуночкових клапанних апаратах та відсутні у шлуночково-судинних. Складовими клапанних апаратів аорти та легеневого стовбура є волокнисті кільця, стінка аорти/легеневого стовбура, півмісяцеві заслінки. Закладка клапанних апаратів серця починається на ранніх етапах зародкового розвитку і завершується до початку плодового періоду пренатального онтогенезу. Від комплексної взаємодії всіх складових клапанного апарату серця залежить нормальне функціонування серця як органа так і організму в цілому. У фундаментальних дослідженнях залишається достатньо дискусійних питань щодо розвитку, будови з особливостями кровопостачання, а також вікових змін. Використання в медицині сьогодення новітніх діагностичної та лікувальної апаратури, можливість використання сучасних методів досліджень вимагають від науковців оновлення вже відомих даних про клапанний апарат серця, що може стати теоретичним та практичним підгрунтям для розуміння патогенезу та підвищення якості лікування серцевих захворювань.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*692.125

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського