РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000567356<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Котова Е. Е. 
Систематизація фармакопейних вимог до методів контролю якості лікарської рослинної сировини. Уніфіковані спектрофотометричні методики / Е. Е. Котова, А. Г. Котов // Фармаком. - 2014. - № 4. - С. 22-34. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Проведено систематизацію фармакопейних вимог щодо уніфікованих методик контролю якості лікарської рослинної сировини (ЛРС), що використовуються під час розробки монографій Державної Фармакопеї України (ДФУ). З'ясовано, що із введених 149-ти монографій на ЛРС в 35-ти монографіях кількісно оцінюється вміст ефірної олії, в 11-ти монографіях регламентовано показник набухання, в 8 монографіях - вміст екстрактивних речовин та показник гіркоти, в 7-ми монографіях використовується метод титрування, в 38-ми монографіях - методики з використанням високоефективної рідинної хроматографії, в 7-ми - методики з використанням газової хроматографії. Визначено, що у більшості монографій (55-ти монографій) використовуються спектрофотометричні (СФ) методики визначення кількісного вмісту компонентів сировини, причому в 36-ти монографіях в методиках під час розрахунку використовується метод питомого показника поглинання (МППП). Проаналізовано підходи Європейської Фармакопеї (ЄФ)/ДФУ щодо стандартизації ЛРС із використанням СФ-методу для кількісного визначення різних класів біологічно активних речовин. Відзначено, що ці методики засновані на попередньому відокремленні визначуваних речовин, проведенні реакції із специфічним для них реактивом, одержанні забарвлених розчинів і вимірюванні оптичної густини випробовуваних розчинів за певної аналітичної довжині хвилі. Зроблено висновок про специфічність уніфікованих СФ-методик ЄФ/ДФУ. Використання таких методик під час розробки проектів монографій на ЛРС суттєво скорочує обсяг валідаційних досліджень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.11 + Л66-3-1 с

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68462 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського