РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000567587<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Тертишна А. В. 
Просторовий розподіл мікроелементів та глинистих мінералів у схилових грунтах опідзоленого ряду Лівобережного Лісостепу України : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.18 / А. В. Тертишна; НААН України, ННЦ "Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н. Соколовського". - Харків, 2015. - 20 c. - укp.

Висвітлено закономірності формування просторової неоднорідності мікроелементного та мінералогічного складу схилових грунтів опідзоленого ряду Лівобережного Лісостепу України. Проаналізовано мікроелементний та мінералогічний склад схилових грунтів різних частин транселювіального геохімічного ландшафту. Досліджено вплив крутизни та форми схилу, а також рослинності схилових земель на просторовий розподіл глинистих мінералів і мікроелементів. Грунти опідзоленого ряду, які сформовані на схилах теплих експозицій, мають значну латеральну та радіальну диференціацію як мікроелементного, так і мінералогічного складу. Виявлено генетично обумовлену диференціацію мінералогічного та мікроелементного складу опідзолених грунтів на схилах, пов'язану з гідротермічними умовами їх формування. Розкрито специфічні особливості латерального та радіального розподілу глинистих мінералів і мікроелементів в опідзолених грунтах плакорів, а також на пологих і крутих схилах. Встановлено, що у схилових опідзолених грунтах різного ступеню ксероморфності, мінералогічний склад відображає напруженість процесів опідзолювання залежно від дії біологічного фактора за умов різної вологозабезпеченості. Доведено значимість тонкодисперсної частини грунту для діагностики схилового грунтоутворення та виявлення особливостей мікроелементного живлення рослин на схилових елементах ландшафту.


Індекс рубрикатора НБУВ: П034-23

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА414643 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського