РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000567590<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гайда О. М. 
Граматика та семантика прийменника в українській мові XVI - XVII ст. (на матеріалі документів Львівського ставропігійського братства) : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.01 / О. М. Гайда; ДВНЗ "Прикарпат. нац. ун-т ім. В. Стефаника". - Івано-Франківськ, 2015. - 20 c. - укp.

Узагальнено різні погляди на статус прийменника як частини мови, висвітлено історію формування поняття "прийменник" від перших українських граматик і до сучасних мовознавчих праць. На підставі текстів документів Львівського ставропігійського братства сформовано корпус українських прийменників XVI - XVII ст., проаналізовано їх за походженням, будовою та семантикою. Висвітлено особливості функціонування деяких непохідних і похідних прийменників, виявлено й охарактеризовано парадигматичні зв'язки у межах цих груп. Проаналізовано функціонування прийменників в українській мові XVI - XVII ст., в інших слов'янських мовах (переважно в старопольській) того ж періоду, а також у сучасній українській літературній мові та в її діалектах. З'ясовано, що прийменники української мови досліджуваного періоду становили розвинену та повноцінну систему. Зазначено, що більшість із них праслов'янські за походженням, вони активно функціонують в сучасній українській мові.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-022.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА414645 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського