РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000567837<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Войнаровський В. М. 
Промисли та допоміжні ремесла в соціально-економічному розвитку населення півдня Східної Європи I - XIII ст. : автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.04 / В. М. Войнаровський; НАН України, Ін-т українознавства ім. І. Крип'якевича, Ін-т народознавства. - Львів, 2015. - 39 c. - укp.

Досліджено історію розвитку промислів і допоміжних ремесел у населення півдня Східної Європи пізньоримського та середньовічного часу. Всебічно охарактеризовано техніко-технологічні аспекти цих занять, надано їх археологічне відображення та соціально-економічну інтерпретацію. Виявлено причини переходу давніх промислів і допоміжних ремесел від рівня виробничих занять до професійного громадського та спеціалізованого товарного ремесла. Показано, що протягом майже півтора тисячоліття промисли та допоміжні ремесла (технології, організація) пройшли значний шлях, зазнавали як підйому (розширялись, диференціювались, спеціалізувались), так і занепаду. Найбільший розквіт виробнича діяльність у населення півдня Східної Європи демонструє за умов державності (протодержава Германаріха IV ст., особливо - Русь IX - XIIІ ст.). Містобудування, адміністративні та редистрибутивні функції влади, зовнішньоекономічна діяльність безмежно збільшують потреби в продукції промислів і ремесел, спонукають владу до забезпечення сталого росту цих галузей і функціонування внутрішнього та зовнішнього ринку - постійного гаранта збуту товарної продукції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(45)3/4-51

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА414996 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського