РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000567839<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Колпакова Н. Я. 
Святий Георгій в галицькому іконописі XIV - XVI ст.: іконографія та еволюція образу : автореф. дис. ... канд. мистецтвознавства : 17.00.05 / Н. Я. Колпакова; Львів. нац. акад. мистецтв. - Львів, 2015. - 19 c. - укp.

Досліджено комплекс галицьких ікон св. Георгія XIV - XVI ст., простежено еволюцію образу, іконографічні та художньо-стильові особливості. Розглянуто стилістичні ознаки палеологівського відродження, пізньоготичні та ренесансні ремінісценції. Визначено типологію досліджуваних ікон і проаналізовано іконографічні особливості одноосібних зображень (в складі деісусного ряду іконостасу, на парних іконах) та сюжетних композицій ("Чудо про змія", житійних циклах). Проаналізовано, що зображення ключів, рогу, профілю Місяця на крилі змія, які зринають у композиції "Чудо про змія" у XVI ст., пов'язані зі святом Юрія (свято весни). Більшість з них є особливістю галицьких ікон зазначеного періоду. Встановлено, що розвиток іконографії та художньо-образної системи галицьких ікон св. Георгія зберігали принципи візантійської та давньоруської традицій, збагачені балканськими впливами та елементами західноєвропейського мистецтва, а також реалістичними тенденціями. З другої половини XVI ст. простежується народне трактування образу св. Георгія, з'являються фольклорні елементи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ146.56

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА414998 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського