РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000568899<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шульга С. М. 
Створення та характеристика ліпосомальної форми куркуміну / С. М. Шульга // Biotechnologia Acta. - 2014. - 7, № 5. - С. 55-61. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Досліджено умови створення ліпосомальної форми куркуміну (диферулоїлметану). Наведено методи одержання та визначення розмірів ліпосом і відсоткового вмісту куркуміну в ліпосомах. Фосфоліпіди сої, яєчного жовтка і соняшнику було обрано для приготування "порожніх" ліпосом, а також ліпосом, навантажених куркуміном: C-SPCL (куркумін, інкапсульований у ліпосоми із фосфоліпідів сої), С-EPCL (із фосфоліпідів яєчного жовтка) і С-SFPCL (із фосфоліпідів соняшнику). Досліджено фізичні властивості різних ліпосом, зокрема встановлено середні розміри Dl та ефективність інкапсуляції ЕЕ. За допомогою фотонної кореляційної спектроскопії визначено середні розміри трьох типів ліпосом з інкапсульованим куркуміном: <$E roman D sub l~=~111~symbol С~3> нм для С-SPCL, <$E roman {D sub l~=~98~symbol С~5}> нм для С-EPCL і <$E roman {D sub l~=~109~symbol С~5}> нм для С-SFPCL. Значення ефективності інкапсуляції: <$E roman ЕЕ sub C-SPC-L~= ~83~symbol С~4> %, <$E roman ЕЕ sub С-EPC-L~=~82~symbol С~3> % і <$E roman ЕЕ sub С-SFPC-L~=~85~symbol С~4> %. У результаті проведених досліджень встановлено, що з використанням методів заморожуваннятанення або сонікації можна виділити ліпосоми з розмірами в діапазоні 100 - 120 нм. Одержана ліпосомальна форма куркуміну є стабільною, а спосіб заморожування-танення оптимальний для ліпосомальної форми і забезпечує відносно високий (більше 80 %) рівень включення куркуміну.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100178 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського