РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000569021<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шевченко М. В. 
Реалізація пілотного проекту (об'єднання фінансових ресурсів, розмежування фінансових ресурсів за видами медичної допомоги): переваги та ризики / М. В. Шевченко // Перинатология и педиатрия. - 2014. - № 4. - С. 10-13. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Мета роботи - оцінити запровадження нових фінансово-економічних механізмів у пілотних регіонах, зокрема, створення більш потужних фінансових "пулів", розмежування видатків за видами медичної допомоги та можливість поширення набутого досвіду на систему охорони здоров'я в Україні. У процесі проведення дослідження проаналізовано положення відповідних нормативно-правових актів, дані моніторингу комплексу показників для проведення оцінки реформування системи охорони здоров'я в пілотних регіонах. Використано аналітичний та порівняльний методи. Встановлено, що об'єднання фінансових ресурсів на рівні обласного бюджету надало змогу забезпечити принцип екстериторіальності, рівного доступу спеціалізованої медичної допомоги, сформувати більш потужні фінансові пули для забезпечення рівня гарантій для населення. Зокрема, у Дніпропетровській області забезпечено 100-відсоткове фінансування невідкладної допомоги, збільшено на 46,3 % фінансування забезпечення пільгових категорій населення безоплатними лікарськими засобами за рецептами лікарів, приведено видатки на медикаменти та харчування до єдиних нормативів і зростання їх більше ніж удвічі. Фінансування за скороченою економічною класифікацією видатків на рівні розпорядників нижчого рівня надало змогу фінансувати заклади охорони здоров'я, які надають первинну медичну допомогу в пілотних регіонах за двома кодами економічної класифікації видатків. Це дозволило спростити та зменшити документообіг в закладах охорони здоров'я, які надають первинну медичну допомогу; прискорити оплату платіжних доручень в органах Державної казначейської служби України, підвищити оперативність внесення змін до розпису асигнувань за розпорядниками нижчого рівня, спростити порядок перерозподілу бюджетних коштів у частині внесення змін до планів використання бюджетних коштів; самостійно визначати першочерговість платежів. Висновки: концентрація на рівні обласного бюджету фінансових, кадрових і матеріальних ресурсів юридично надає змогу забезпечити маршрутизацію пацієнта відповідно до потреби за напрямом надання медичної допомоги, реалізацію єдиних підходів у фінансуванні закладів, виділення першочергових заходів, зменшення фінансових ризиків для пацієнтів. Використання порядку фінансування за двома кодами економічної класифікації видатків у закладах охорони здоров'я незалежно від виду медичної допомоги є позитивною новацією і може бути поширено на заклади охорони здоров'я незалежно від виду медичної допомоги на всій території України.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.552

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського