РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000569044<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Марушко Ю. В. 
Проблема діагностики і корекції зниженої толерантності до фізичного навантаження у дітей шкільного віку / Ю. В. Марушко, Т. В. Гищак // Соврем. педиатрия. - 2014. - № 7. - С. 34-40. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Мета роботи - покращити результати діагностики та реабілітаційних заходів у дітей шкільного віку зі зниженою толерантністю до фізичного навантаження. Обстежено 155 дітей віком 7 - 17 років з функціональними розладами шлунково-кишкового тракту, вегето-судинними дисфункціями, вторинними кардіоміопатіями. Проведено загальноклінічне обстеження, пробу Руф'є, велоергометричну пробу. У 58,1 % обстежених виявлено низький і нижчий за середній рівень функціонального резерву серця (ФРС) за пробою Руф'є. Відносне максимальне споживання кисню було найвищим (<$E52,40~symbol С~0,80> мл/хв/кг) у дітей із середнім рівнем ФРС. У дітей з низьким ФРС виявлено найменші значення PWC170 (<$E138,67~symbol С~3,35> Вт), хронотропного та інотропного резервів серця, найбільші значення індексу енергетичних витрат (<$E7,45~symbol С~1,85> у.о.). Застосування препарату L-карнітину мало позитивний вплив на обмін кисню в міокарді у дітей із низьким ФРС. Висновки: у дітей із низьким і нижчим за середній ФРС частіше у порівнянні із дітьми з нормальною толерантністю спостерігаються головний біль, втомлюваність, ослаблені тони серця, синусова тахікардія, метаболічні зміни в міокарді. У дітей із низьким ФРС за пробою Руф'є спостерігається підвищена потреба міокарда в кисні та неекономне використання резервів міокарда. Призначення L-карнітину надає змогу зменшити прояви астенічного синдрому, метаболічні порушення, покращити результати проби Руф'є і велоергометричних показників, що характеризують використання резервів міокарда і забезпечення його киснем.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.94-34 + Ч421.354.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського