РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000569153<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Рогачова О. І. 
Особливості концентраційних залежностей теплопровідності в напівпровідникових твердих розчинах (PbTe)1-x(Bi2Te3)x / О. І. Рогачова, О. С. Водоріз, О. М. Нащекіна, М. С. Дресселхаус // Термоелектрика. - 2014. - № 3. - С. 49-59. - Бібліогр.: 38 назв. - укp.

Для напівпровідникових твердих розчинів (PbTe)1-x(Bi2Te3)x одержано температурні (T = 250 - 670 К) і концентраційні (x = 0 - 0,07) залежності загальної <$Elambda> і граткової <$Elambda sub roman г> теплопровідностей. Встановлено, що в досліджуваному інтервалі сполук залежності <$Elambda (x)>, <$Elambda sub roman г (x)> і <$Ebeta (x)> (де <$Ebeta> - степеневий коефіцієнт в залежності <$Elambda sub roman г> ~ <$ET sup beta>) мають немонотонный характер. За загальної тенденції до зменшення зі збільшенням x усі три характеристики - <$Elambda>, <$Elambda sub roman г> і <$Ebeta> - виявляють максимуми за x = 0,005, 0,015 і x = 0,03. Осцилюючий характер цих залежностей зв'язується зі змінами в процесах теплопереносу й механізмах розсіювання фононів під час переходу від розведених до концентрованих і асоційованих твердих розчинів, з переходами, пов'язаними із процесами просторового впорядкування. На основі експериментальних даних і на основі теоретичних розрахунків з використанням теорії Клеменса зроблено оцінку ефективного перетину розсіювання фононів <$Esigma sub s> домішковими атомами. Середнє значення <$Esigma sub s> у межах області гомогенності PbTe (x = 0 - 0,05), визначене експериментально, збігається з теоретично розрахованим значенням. Однак в області розведених твердих розчинів (x << 0,005), значення <$Esigma sub s> значно перевищує середнє значення <$Esigma sub s>. Показано, що тривале старіння зменшує <$Elambda> на ~ 15 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.223 + В379.255

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23042 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського