РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000569509<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Пороховська Н. В. 
Порівняння антиоксидантних властивостей тіотриазоліну і корвітину при гострому імунокомплексному процесі в експерименті / Н. В. Пороховська // Медицина трансп. України. - 2015. - № 1. - С. 41-45. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Мета роботи - в експерименті порівняти антиоксидантні властивості тіотриазоліну та корвітину за умов гострого імунокомплексного процесу. Дослідження проводили на 80-ти морських свинках. Моделлю імунокомплексного процесу була гостра сироваткова хвороба (ГСХ), яку відтворювали одноразовим внутрішньовенним введенням бичачого сироваткового альбуміну (БСА) в дозі 500 мг/кг. Забір крові проводили на 11-ту добу після введення БСА. Пероксидне окиснення ліпідів (ПОЛ) оцінювали за вмістом у сироватці малонового діальдегіду (МДА), функціонування антиоксидантної системи (АОС) - за кількістю супероксиддисмутази (СОД), каталази та антиоксидантним індексом (АІ). Тіотриазолін і корвітин вводили внутрішньочеревинно 1 раз на добу протягом 10 днів. Тіотриазолін - у разовій дозі 50 мг/кг, а корвітин - 40 мг/кг. Першу ін'єкцію препаратів вводили одночасно з ін'єкцією БСА. Встановлено вірогідне зростання у тварин з ГСХ рівня МДА - на 44 % (p << 0,02). Серед ферментів АОС є неоднозначні зміни. У разі зниження в крові дослідних тварин у порівнянні з інтактними активності СОД на 29 % (p << 0,01) спостерігається підвищення активності каталази на 11 % (p << 0,01). Зниження індексу антиоксидантної активності на 60 % вказує на дисбаланс у системі ПОЛ - АОС із переважанням процесів ліпопероксидації. Введення тіотриазоліну тваринам із ГСХ вірогідних змін процесів ліпопероксидації не зумовило, проте була позитивна динаміка ферментів АОС. Активність СОД зросла на 56 % (p << 0,05), а АІ - на 59 % у порівнянні з тваринами з ГСХ. Це вказує на достатню антиоксидантну активність, щоб стримувати прогресування цього патологічного процесу. Введення корвітину тваринам із ГСХ зумовило деяке пригнічення ПОЛ, рівень МДА знизився на 20 % (p << 0,05) у порівнянні з тваринами, яким не проводили лікування. Одночасно з цим зросла активність ферментів АОС, кількість СОД збільшилася на 57 % (p << 0,05), а АІ зріс удвічі. Ці позитивні зміни зумовлені антиоксидантними властивостями корвітину. Кількість каталази у тварин дослідної групи не відрізнялася від контрольної. Оскільки каталаза - внутрішньоклітинний фермент, то збереження її концентрації на нормальному рівні може свідчити про мембранопротекторну дію корвітину. Висновки: розвиток експериментальної ГСХ характеризується дисбалансом у системі ПОЛ і АОС з переважанням процесів ліпопероксидації. Застосування тіотриазоліну у тварин з ГСХ сприяло підтриманню антиоксидантного захисту на високому рівні за рахунок збільшення активності СОД. Корвітин не лише підтримав активність АОС на високому рівні, а й сприяв зниженню активності ПОЛ, а також виявив себе як мембранопротектор. У разі патології, зумовленої імунними комплексами, виразніший позитивний ефект спостерігається від корвітину.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.21-29

Шифр НБУВ: Ж23985 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського