РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000569635<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кошельна В. М. 
Інноваційні підходи та інструментарій управління ресурсно-іміджевим потенціалом будівельної організації / В. М. Кошельна // Екон. вісн. ун-ту : зб. наук. пр.. - 2014. - Вип. 23/1. - С. 13-18. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Мета роботи - наукове обгрунтування теоретико-методологічних та прикладних аспектів формування структури ресурсно-іміджевого потенціалу та виявлення напрямків забезпечення інноваційного розвитку організацій будівельної галузі. Предметом дослідження є розвиток інноваційних процесів на підприємстві на основі об'єкта управління, визначеного як ресурсно-іміджевий потенціал. Методологічними засадами дослідження є системний підхід до аналізу економічних явищ і процесів, базові положення теорії інновацій. Досліджено місце та роль потенціалу в питанні аналізу економічних явищ, його розуміння як важливого показника економічного розвитку конкретної організації. Найбільшою перевагою ресурсно-іміджевого підходу є можливість оцінки ресурсів за допомогою загальновживаних структурно-елементних чинників, що спрощує визначення потенціалу на практиці. У визначенні потенціалу вказується на наявність сукупності підсистем, що характеризують різні аспекти діяльності підприємства. Проведений аналіз вказує на відсутність єдиної структури, невизначеність її складових, їх співвідношення та пропорцій: функціональні, що визначають функціональну діяльність; організаційні, що визначають спосіб управління цією діяльністю; ресурсні, що характеризують ресурси, які необхідні для організації діяльності і досягнення певних конкурентних переваг, що формується з урахуванням галузевої специфіки. Формалізовано ресурсну, фізико-енергетичну, результативну та комплексно системну концепції на основі дослідження об'єкта управління та еволюції поняття "потенціал". Модель розвитку ресурсно-іміджевого потенціалу грунтується на визначенні початкового рівня існуючого потенциалу підприємства, процесів формування і реалізації ресурсів. Доведено, що при моделюванні розвитку потенціалу доцільно розглядати ресурсну основу забезпечення розвитку, оскільки саме ресурс є першоджерелом формування потенціалу, а ефективне управління ним дозволяє одержати можливості інноваційного розвитку. Розроблена структурно-логічна схема дозволить менеджерам будівельного підприємства оцінити ступінь залученості підприємства до інноваційного процесу, виявити відповідність компонентів потенціалу підприємства стратегічним цілям та дозволить обгрунтувати доцільність управлінських рішень щодо його інноваційного розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)311-55

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73720 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського