РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000570085<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Васильєва Н. Ю. 
Математичний аналіз та оптимізація складу поживного середовища для штаму Lactobacillus plantarum ONU87 / Н. Ю. Васильєва, Н. В. Коротаєва, М. М. Панченко, В. О. Іваниця // Мікробіологія і біотехнологія. - 2013. - № 2. - С. 52-65. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Мета роботи - оптимізація складу поживного середовища для культивування молочнокислих бактерій штаму L. plantarum ONU87 з одночасним вивченням впливу компонентів різних поживних середовищ на ростові характеристики і антагоністичну активність цих бактерій. Антагоністичну активність штаму L. plantarum ONU87 по відношенню до Rhizobium radiobacter C58 in vitro визначено методом подвійних агарових шарів. Титр агробактерій визначено методом серійних розведень з наступним висівом на щільне середовище MRS. Оцінку впливу кожного чинника поживного середовища на показники, що перевіряли, здійснено за допомогою неповної регресійної моделі. Оптимізація середовища базувалася на плануванні з використанням центрального композиційного ортогонального експерименту. Параметром оптимізації слугував показник концентрації бактерій. Встановлено, що на накопичення бактерій та їх антагоністичну активність впливають склад компонентів поживних середовищ та їх співвідношення, що було показано у одержаних математичних моделях. Кінцевим результатом проведених досліджень є поживне середовище OLB (глюкоза - 22,5 г/л, пептон - 8,5 г/л, дріжджовий екстракт - 4,5 г/л, K2HPO4 - 6,0 г/л, Na цитрат - 2,0 г/л, <$Eroman {CH sub 3 COONa~times~3H sub 2 O}> - 25,0 г/л, MgSO4 - 0,2 г/л, MnSO4 - 0,2 г/л та FeSO4 - 0,05 г/л), за росту на якому концентрація лактобактерій у стаціонарній фазі росту зросла до <$E3,5~symbol С~0,1~times~10 sup 10> кл/мл. Математичне планування експерименту дозволило при незначній зміні кількісного складу поживного середовища значно збільшити накопичення біомаси.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.265*736

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25976 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського