РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000570086<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шоляк К. В. 
Cульфатвідновлювальні бактерії, стійкі до підвищених концентрацій шестивалентного хрому / К. В. Шоляк, Т. Б. Перетятко, С. П. Гудзь // Мікробіологія і біотехнологія. - 2013. - № 2. - С. 66-76. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Вивчено морфофізіологічні та біохімічні особливості сульфатвідновлювальних бактерій, стійких до підвищених концентрацій Cr (VI) та досліджено природу донорів та акцепторів електронів для них. Бактерії культивували у середовищах Постгейта В та Постгейта С за температури 30 <$Esymbol Р>C у пробірках об'ємом 25 мл, за анаеробних умов. Біомасу визначено турбідиметрично на фотоелектроколориметрі КФК-3. Концентрацію Cr(VI) визначено спектрофотометрично дифенілкарбазидним методом. Для визначення Cr(ІІI) використано хромазурол S. Вміст сульфатів визначено турбідиметрично після їх осадження барій хлоридом. Клітини бактерій мають овальну або паличкоподібну форму. Виділені сульфатвідновлювальні бактерії здійснюють неповне окиснення органічних сполук до ацетату, не утворюють спор, грамнегативні, облігатні анаероби, мезофіли. Оптимальною температурою для росту є 27 - 35 <$Esymbol Р>C, pH 7. Як кінцевий акцептор електронів сульфатвідновлювальні бактерії використовують сульфат. За відсутності сульфату в середовищі, бактерії використовують елементну сірку, фумарат, Cr(VI), Fe(III), нітрат як кінцеві акцептори електронів. За наявності сульфатів у середовищі культивування усі культури, як джерело карбону, використовують лактат, фумарат, піруват, сукцинат, малат, фруктозу, глюкозу, цитрат. Ацетат, етанол, бутанол, пропіонат, гліцерин не забезпечували їх росту. Досліджено вплив різних концентрацій хромату на ріст сульфатвідновлювальних бактерій. Показано закономірності використання хромату бактеріями та відновлення високотоксичного Cr(VI) до менш токсичного Cr(ІІІ). Виділені бактерії були ідентифіковані як Desulfomicrobium sp. Ці сульфатвідновлювальні бактерії можуть бути використані для очистки водного середовища від сульфатів, нітратів та солей важких металів і в першу чергу шестивалентного хрому.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.362*801.1-641

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25976 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського