РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000570088<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Сідашенко О. І. 
Вивчення біологічних властивостей плівкоутворювальних і неплівкоутворювальних штамів Staphylococcus epidermidis / О. І. Сідашенко, О. С. Воронкова, Т. М. Полішко, А. І. Вінніков // Мікробіологія і біотехнологія. - 2013. - № 2. - С. 86-96. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Вивчено біологічні властивості штамів Staphylococcus epidermidis, їх здатність до плівкоутворення, фактори патогенності та рівні чутливості до антибіотиків та до комерційних препаратів бактеріофагів. Використано мікробіологічні та фізіолого-біохімічні методи. В ході досліджень було виділено 122 штами стафілококів, 37 з яких ідентифіковані як S. epidermidis. З них 20 штамів були здатні утворювати плівку. Встановлено, що більшість штамів S. epidermidis (15 плівкоутворювальних і 12 неплівкоутворювальних) чутливі до дії "Бактеріофага стафілококового рідкого". Всі виділені штами S. epidermidis виявилися чутливими до хінолонів другого покоління - офлоксацину та ципрофлоксацину. Також більшість (17 плівкоутворювальних та 15 неплівкоутворювальних) штамів були чутливі до гентаміцину, який належить до аміноглікозидів. Із 20 плівкоутворювальних штамів S. epidermidis - 75 % були чутливими до дії "Бактеріофага стафілококового рідкого" та всі 100 % штамів - чутливі до фторхінолонів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.241.3*871 + Р264.921.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25976 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського