РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000570097<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Велигодська А. К. 
Вміст меланінів у базидіальних грибів порядків Polyporales та Agaricales / А. К. Велигодська, О. В. Федотов // Мікробіологія і біотехнологія. - 2013. - № 3. - С. 72-83. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Вивчено загальний вміст меланінів у карпофорах, міцелії і культуральному фільтраті деяких видів базидіоміцетів. Екстракцію меланінів з мікологічного матеріалу проводили шляхом його лужного гідролізу 2 N розчином NaOH у співвідношенні 1:10 з подальшим осадженням концентрованою HCl. Осад, що утворився після додавання соляної кислоти розчиняли в 5 мл 2 N розчину NaOH. Загальний вміст пігменту визначено спектрофотометричним методом та розраховано за допомогою калібрувальної кривої (за пірокатехіном). Вміст меланіну в культуральному фільтраті визначали прямим фотоколориметруванням. Визначено загальний вміст меланінів у карпофорах 50 видів базидіоміцетів, з яких 27 належать до порядку Polyporales та 23 - порядку Agaricales. Найвищий вміст меланінів виявлено в карпофорах видів Ganoderma applanatum, Fomitopsis pinicola, Inonotus obliquus та Lentinus edodes. Виділено в міцеліальну культуру 30 штамів 10 видів базидіальних грибів, для яких визначена динаміка росту та накопичення меланінів в міцелії та культуральному фільтраті при культивуванні на глюкозо-пептонному середовищі. Серед 50 видів базидіоміцетів найбільший вміст меланінів виявлено у представників поліпоральних видів - Ganoderma applanatum, Fomitopsis pinicola та Inonotus obliquus і агарикальних видів - Fistulina hepatica та Lentinus edodes. Встановлено, що найбільш активні види Fomes fomentarius та Lentinus edodes - перспективні для подальших досліджень з метою оптимізації умов культивування для одержання меланінів міцеліального походження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.56*725.154

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25976 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського