РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000570107<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гнатуш С. О. 
Характеристика пурпурових несіркових бактерій Rhodopseudomonas palustris з озера Яворівське (Україна) / С. О. Гнатуш, С. В. Лаврик // Мікробіологія і біотехнологія. - 2013. - № 4. - С. 81-89. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Мета роботи - виділення з води озера Яворівське, ідентифікація та дослідження пурпурових несіркових бактерій, які можуть утилізувати сірководень і добре рости завдяки використанню органічних сполук. Бактерії культивували анаеробно чи за мікроаерофільних умов на світлі та у темряві на середовищах Ван Ніля і PNSB за внесення різних донорів електронів, джерел карбону і нітрогену. Біомасу визначено за мутністю розведеної суспензії клітин фотометруванням на КФК-3. Концентрацію S<^>2- визначали турбідиметрично за утворенням метиленової сині. Сірку екстрагували з культурального середовища фільтруванням через нітроцелюлозні фільтри, надалі її концентрацію визначено за методом Ван Гемердена. Аналіз пігментного складу здійснено спектрофотометрично на Spеcord M-40. Ультраструктуру клітин бактерій досліджено за допомогою трансмісійного електронного мікроскопа ПЕМ-100. Зразки генів 16S ДНК ампліфікували методом ПЛР. Первинну структуру фрагментів визначали на GATC Biotech AG (Konstanz, Germany). Одержали чисті культури пурпурових несіркових бактерій. Клітини дослідженого штаму паличкоподібні, рухливі. Фотосинтетичні мембрани ламелярного типу, основні пігменти - бактеріохлорофіл а та каротиноїди спірилоксантинової серії. Бактерії ростуть як хемотрофно, так і фототрофно, при використанні сірководню як донора електронів утворюють сірку, що виводиться у культуральне середовище. Використовують різні донори електронів, джерела карбону та нітрогену. Є факультативними анаеробами. Генетично близькі до видів Rhodopseudomonas faecalis (99 %) і Rhodopseudomonas palustris (98 %), Rhodopseudomonas rhenobacensis (98 %). Виділені з води озера Яворівське пурпурові несіркові бактерії ідентифіковані за морфофізіологічними ознаками і за результатами аналізу нуклеотидної послідовності гену 16S pРНК як Rhodopseudomonas palustris. Вони можуть аналізувати сірководень і добре рости завдяки використанню органічних сполук.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.321.12*80 + Е0*822.221

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25976 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського