РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000570362<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Беспарточна О. І. 
Впровадження національної системи кваліфікацій - об'єктивна необхідність розбудови сучасної освіти / О. І. Беспарточна // Пед. процес: теорія і практика : зб. наук. пр.. - 2012. - Вип. 1. - С. 7-12. - Бібліогр.: 4 назв. - укp. - укp. - англ.

Обгрунтовано поняття та доведено необхідність створення національної системи кваліфікацій (НСК) у сучасній державі. Визначено мету створення НСК - формування єдиної, цілісної, відкритої та гнучкої системи кваліфікацій, що охоплюватиме всі рівні кваліфікації, види освіти та навчання протягом життя. Розкрито значення НСК як для працедавців, так і для працівників. Проаналізовано етапи навчання та ступеневості вищої освіти, у тому числі і в європейських державах. Розглянуто завданння створення Національних рамок кваліфікацій (НРК): встановлення спільних систем координат для результатів навчання і рівнів компетенції, формування їх рівнів та опису у загальному вигляді, що забезпечить охоплення всього розмаїття кваліфікацій, які діють на рівні національних систем і галузей. НРК повинні стати "засобом переведення" (ключем), який дозволить порівняти результати навчання у різних системах; забезпечити спільну систему координат для забезпечення якості, розвитку освіти і навчання, для структур, які відповідають за визнання результатів освіти і навчання; для органів управління освітою та навчальними закладами в частині порівняння запропонованого навчання з навчанням в інших країнах. Встановлено, що НРК забезпечує підвищення якості кваліфікацій і розширення доступу до здобуття кваліфікацій, а також наступність і офіційне визнання кваліфікацій як випускників системи професійної освіти, так і працівників, що вже працюють.

Раскрыто понятие "национальная система квалификаций" (НСК), доказана необходимость ее создания и внедрения в современном государстве, приведены примеры влияния НСК как на работодателей, так и на работников. Проанализированы этапы обучения высшего образования, в том числе и в странах Европы. Рассмотрены задачи создания Национальных рамок квалификаций (НРК): установление общих систем координат для результатов обучения и уровней компетенции, которые должны стать "средством перевода" (ключом), позволяющим сравнить результаты обучения в различных системах. Указано, что НРК должны также обеспечить общую систему координат для улучшения качества, развития образования и обучения, для структур, отвечающих за признание результатов образования и обучения, для органов управления образованием и учебными заведениями в части сравнения предложенного обучения с обучением в других странах. Установлено, что НРК обеспечивает повышение качества квалификаций и расширения доступа к получению квалификаций, а также преемственность и официальное признание квалификаций как выпускников системы профессионального образования, так и работников, которые уже работают.

The examples of national system of qualifications influence on employers and workers are also given. The analysis of educational stages and higher education phases, including European countries, is made.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч34(4УКР) п2 + Ч34(4) п2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72083 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського