РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000571036<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Коляда С. М. 
Обмін азотовмісних сполук у рубці корів за наявності цеоліту в раціоні пасовищного періоду / С. М. Коляда // Біологія тварин. - 2014. - 16, № 4. - С. 66-71. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Мета роботи - дослідження впливу наявного в раціоні корів у літній період цеоліту на синтез мікробіального білка в рубці, молочну продуктивність і склад молока. Для цього було сформовано 3 групи корів, аналогів за походженням, віком і місяцем лактації. Корови контрольної та I і II дослідних груп впродовж травня - липня утримувалися на пасовищі з молодою злаково-бобовою травою. Піддослідні корови також одержували комбікорм. У склад останнього були включені наступні мінеральні елементи: натрій, магній, кобальт, цинк, купрум, фосфор і сульфур. Крім того, коровам I дослідної групи у складі комбікорму згодовували характерну для цеоліту суміш мінералів наступного хімічного складу (мас. ч.) SiO2 - 70,0; Al2O3 - 12,0; Fe2O3 - 1,0; FeO - 0,6; TiO2 - 0,1; MnO - 0,1; P2O5 - 0,1; K2O - 3,1; Na2O - 1,8; SO3 - 0,1; CaO - 7,1; MgO - 4,0. Коровам II дослідної групи у складі комбікорму згодовували цеоліт. Кількість мінералів і цеоліту у комбікормі для корів I та II дослідних груп була в розрахунку 0,4 г/кг живої маси тварини. Згодовування коровам поряд з зеленою масою злаково-бобового пасовища та комбікормом цеоліту призводило до вірогідного зменшення вмісту азоту аміаку в рідкому вмістимому рубця незалежно від часу по відношенню до початку годівлі. Одночасно в рубцевій рідині корів до годівлі та через 2, 7 і 10 год вірогідно знижувався рівень амінного азоту. На 4-й, і, особливо, 7-й і 10-й год від початку годівлі зростав вміст білкового азоту, а до годівлі та на 2-й, 7-й і, особливо, 10-й год від її початку - загального азоту. Згодовування коровам поряд з зеленою масою злаково-бобового пасовища та комбікормом оксидів металів і, особливо, цеоліту призводило до вірогідного підвищення середньодобових надоїв молока. Одночасно в молоці корів, яким додатково згодовували цеоліт, вірогідно зростав вміст білка, жиру та лактози.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.1 + П60-273.90

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського