РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000571039<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Kushkevych M. V. 
Qualitative analysis of cellular prion in the cerebellum of the wistar line rats of different age groups = Якісний аналіз клітинного пріона в мозочку щурів лінії wistar різних вікових груп / M. V. Kushkevych, V. V. Vlizlo // Біологія тварин. - 2014. - 16, № 4. - С. 86-92. - Бібліогр.: 17 назв. - англ.

Пріонні інфекції (трансмісивні спонгіоформні енцефалопатії, ТСЕ) спричиняють ураження мозку людини і тварин з летальним наслідком. Ці захворювання можуть бути спадковими та спорадичними. Під час гістологічного дослідження мозку після смерті хворих на ТСЕ установлюють ураження нейронів у вигляді дистрофічних змін, вакуолізації нейронів, проліферації астроцитів у великих півкулях головного мозку, стовбурі та мозочку. Для реплікації патологічного пріона (PrP<^>Sc) необхідний клітинний пріон (PrP<^>C), а поширення інфекції залежить від рівня продукції останнього в тканинах організму. PrP<^>C є поверхневим мембранним глікопротеїном, який виконує важливі функції, зокрема антиоксидантний, антиапоптичний захист, транспорт деяких іонів та ін. За умов конверсії у патологічну форму PrP<^>C змінює конформацію молекули та не здатний виконувати свою функцію, у результаті чого виникає порушення різних ланок метаболізму. Дослідженнями встановлено локалізацію PrP<^>C у мозочку щурів різного віку. Клітинний пріон виявлено у корі мозочка, зокрема у нейронах молекулярного та зернистого шарів, а також у клітинах Пуркініє. На тлі вікових змін мозочка локалізація PrP<^>C не змінюється. За допомогою методу імуногістохімії та дот блот аналізу визначено кількість клітинного пріона у щурів різного віку. Зокрема, вміст PrP<^>C є найвищим у мозочку 6-місячних щурів, а найнижчим - у 30-місячних.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.701.6-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського