РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000571053<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Chaban T. I. 
Methods of synthesis and properties of thiazolopyridines = Mетоди синтезу та властивості тіазолопіридинів / T. I. Chaban // Журн. орган. та фармац. хімії. - 2015. - 13, вип. 1. - С. 8-19. - Бібліогр.: 77 назв. - англ.

Систематизовано теоретичний та експериментальний матеріал стосовно методів синтезу маловивчених конденсованих тіазолопіридинів, перспективи їх використання під час спрямованого синтезу нових фізіологічно активних речовин, а також проаналізовано останні досягнення у фармакології зазначеної групи гетероциклів. Існуючі методи синтезу конденсованих тіазолопіридинів можна умовно розподілити на 2 принципово різних підходи, перший з яких грунтується на анелюванні тіазолідинового або тіазольного циклу до піридинового ядра, а за другим способом як вихідні речовини використовують похідні піридину, функціональні групи яких надають змогу добудувати ядро піридину. Заслуговують на увагу способи добування тіазолопіридинів з використанням твердофазних носіїв, а також їх синтез із застосуванням методів доміно-реакцій. Узагальнення літературних даних надають підстави стверджувати, що для конденсованих тіазолопіридинів властива різнопланова біологічна активність. Зокрема, для них характерними є аналгетична, протизапальна, антимікробна, антиоксидантна та протигрибкова активність. За рахунок інгібуючої дії на інтегрально зв'язану кіназу вказаний клас сполук здатен усувати гіперпроліферативні порушення у живих організмах. Встановлено, що зазначені похідні проявляють протидіабетичну, антибактеріальну та протитуберкульозну дію. Відомо, що похідні тіазолопіридинів виявили позитивний ефект для усунення статевої дисфункції. Також похідні тіазолопіридину, які вміщують у положенні 2-го базового гетероциклу <$Ealpha>-амінофосфонатний залишок, виявляють значний протираковий ефект.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л662.263.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24793 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського