РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000571057<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Братенко М. К. 
Cинтез та гіпоглікемічна активність похідних 4-піразоліден-3-карбонових кислот, екзофункціоналізованих гідразиніліден-1,3-тіазолідиновим фрагментом / М. К. Братенко, М. М. Барус, О. М. Денисенко, Р. В. Родік, М. В. Вовк, О. К. Ярош // Журн. орган. та фармац. хімії. - 2015. - 13, вип. 1. - С. 37-43. - Бібліогр.: 25 назв. - англ.

Показано, що 4-формілпіразол-3-карбонові кислоти та їх етилові естери селективно взаємодіють із тіосемікарбазидом і його N4-арилпохідними в киплячій оцтовій кислоті з утворенням і виходами 76 - 91 % відповідних 4-піразоліл-тіосемікарбазонів. Знайдено, що 3-годинне нагрівання останніх із діетилацетилендикарбоксилатом у киплячому етанолі призводить до 1,3-тіазолідиновмісних поліфункціональних похідних піразолу з виходами 73 - 95 %. Утворення такого типу сполук є свідченням того, що процес реалізується за схемою первинної атаки нуклеофільного атома сірки тіосемікарбазонного фрагмента на високоелектрофільний потрійний зв'язок ацетилендикарбоксилату із подальшою внутрішньомолекулярною конденсацією, яка призводить до формування 4-оксо-1,3-тіазолідин-5-іліденового циклу. Структуру одержаних 1,3-тіазолідиніліденгідразонопіразолів доведено за допомогою комплексу спектральних методів, найінформативнішими з яких є спектри ЯМР <$Enothing sup 13 roman C> із сигналами атомів вуглецю тіазолідинового циклу: C<^>4 (159 - 161 м.ч.), C<^>2 (162 - 165 м.ч.), C<^>5 (163 - 165 м.ч.), а також екзоциклічного етоксикарбонілетиліденового фрагмента: HC = (114 - 118 м.ч.) та С(О)О (165 м.ч.). Встановлено, що синтезовані сполуки викликають гіпоглікемічний дозозалежний ефект у мишей, який суттєво перевищує цукрознижувальну дію референтного препарату піоглітазону.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л662.246

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24793 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського