РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000571062<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Родік Р. В. 
Aнтимікробна та противірусна активність каліксаренів / Р. В. Родік // Журн. орган. та фармац. хімії. - 2015. - 13, вип. 1. - С. 67-78. - Бібліогр.: 54 назв. - укp.

Каліксарени - це перспективний клас макроциклічних сполук, який широко використовується у дизайні біологічно активних речовин. Серед каліксаренів є сполуки з антитромботичною та протипухлинною дією, блокатори аніонних каналів та модулятори катіонних помп, селективні інгібітори ферментів і сполуки, що моделюють їх дію. В останні роки інтенсивно досліджується антимікробна та противірусна активність каліксаренів. В роботі систематизовано дані щодо бактерицидної, фунгіцидної, протитуберкульозної та противірусної активності модифікованих каліксаренів. Наведено дані про механізми дії різних типів каліксаренів на біооб'єкти. Встановлено, що основою антимікробної дії більшості каліксаренів є взаємодія з компонентами зовнішньої мембрани або клітинної стінки. Функціоналізація каліксаренової платформи фармакофорними групами, які чинять антимікробну дію, не завжди призводить до збільшення очікуваної активності. Найбільшу антибактеріальну дію мають полікатіонні каліксарени, в той час як поліаніонні макроцикли інгібують активність вірусів. Каліксарени, модифіковані циклопептидними фрагментами, є селективними блокаторами важливих глікопротеїнів клітин бактерій. Вони є міметиками ванкоміцину за механізмом дії та рівнем бактерицидної активності. Неіонний водорозчинний каліксарен з поліетиленглікольними групами має унікальний механізм протитуберкульозної дії. Він пригнічує ріст M. tuberculosis всередині клітин-макрофагів людини. Наведені хіміотерапевтичні індекси досліджуваних сполук становлять більше 10-ти одиниць, що свідчить про їх низьку цитотоксичність.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л668.1 + Р281.81

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24793 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського