РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000571258<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Личковська О. Л. 
Роль фекальних біомаркерів запалення у диференційній діагностиці органічних та функціональних захворювань кишечника у дітей / О. Л. Личковська, О. З. Гнатейко, О. Г. Яворський, Х. О. Семен, Х. Б. Козерема, В. Д. Семен, О. П. Єлісєєва // Сучас. гастроентерологія. - 2015. - № 2. - С. 28-34. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити можливості застосування фекальних маркерів запалення для диференційної діагностики органічної та функціональної патології кишок у дітей. Під спостереженням перебували 42 дитини з клінічними ознаками синдрому подразненої кишки (СПК) віком 5 - 12 років, з них 19 (45,2 %) хлопчиків і 23 (54,8 %) дівчинки. Усім пацієнтам, окрім клініко-анамнестичного дослідження, проведено загальний аналіз крові та сечі, копрограму, визначено біохімічні показники крові, передбачені локальним медичним протоколом, зокрема С-реактивний білок, а також фекальний кальпротектин (ФК), секреторний IgA, <$E alpha>1-антитрипсин та панкреатичну еластазу в калі за допомогою комерційних лабораторних наборів Ridascreen (R-Biopharm AG, Німеччина) методом імуноферментного аналізу. СПК з переважанням закрепів діагностовано у 15 (35,7 %) дітей, з переважанням проносів - у 12 (28,6 %), з чергуванням закрепів і проносів - у 15 (35,7 %) дітей. Рівень ФК був вищим за норму і в середньому становив (<$E79,70~symbol С~6,86>) мкг/г. У 8 дітей через наявність "тривожних" симптомів проведено ендоскопічне обстеження, яке лише в одному випадку виявило ознаки хвороби Крона. У цієї дитини концентрація ФК була значно підвищеною (380,2 мкг/г). Одержані результати підтвердили, що орієнтація у діагностичному процесі лише на "тривожні" симптоми спонукає до застосування інвазивних методів обстеження, які в більшості випадків (87,5 %) дали негативний результат. Поєднання клінічних критеріїв з визначенням рівня ФК надає змогу точніше виявити дітей з високим ризиком запальних захворювань кишок. Рівень slgA становив у середньому (<$E233,37~symbol С~18,92>) мкг/г, а <$E alpha>1-антитрипсину - (<$E359,49~symbol С~26,83>) мкг/г, що відповідає нормальним значенням та свідчить про збережену функцію інтестинального бар'єра. Висновки: встановлення діагнозу СПК у дітей потребує проведення диференційної діагностики насамперед із запальними захворюваннями кишок та порушеннями екзокринної функції підшлункової залози. Рівень фекального кальпротектину виявився найчутливішим інструментом скринінгу дітей з порушенням функції кишок, які потребують проведення ендоскопії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.3-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23117 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського