РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000571265<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Палій І. Г. 
Поширення гастроезофагеальної рефлюксної хвороби серед хворих з патологією органів травлення, провокуючі чинники та ефективність блокаторів H+/K+-АТФази (за результатами анкетування амбулаторних хворих) / І. Г. Палій, С. В. Заїка, А. Г. Янковецька // Сучас. гастроентерологія. - 2015. - № 2. - С. 85-96. - Бібліогр.: 39 назв. - укp.

Мета роботи - за допомогою опитувальника GERD-Q вивчити поширеність симптомів гастроезофагеальної рефлюксної хвороби (ГЕРХ) і вплив чинників ризику на виникнення цих симптомів у хворих з патологією органів травлення. Дослідження проведено за амбулаторних умов шляхом анкетування хворих. Дані про основний гастроентерологічний діагноз пацієнтів узято з їх амбулаторної карти. Симптоми ГЕРХ верифікували за допомогою опитувальника GERD-Q. Додатково опитували пацієнтів щодо тютюнокуріння, вживання кави та алкоголю. За допомогою опитувальника GERD-Q проведено порівняльну оцінку впливу пантопразолу та омепразолу на симптоми ГЕРХ через 1 міс після початку лікування. З 206 хворих з патологією органів травлення виявлено 84 (40,8 %) хворих із симптомами ГЕРХ. Установлено вплив (p << 0,001) гастродуоденальної патології, хронічного панкреатиту та гепатобіліарної патології на виникнення симптомів ГЕРХ (<$E chi sup 2> - відповідно 21,7; 14,4; 18,6), а також тютюнокуріння (p << 0,001) і вживання алкоголю (p << 0,01) (<$E chi sup 2> - відповідно 20,5 - 7,5). Пантопразол порівняно з омепразолом ефективніше (p << 0,05) купірує симптоми ГЕРХ у хворих з патологією органів травлення. Так, із 41 хворого із симптомами ГЕРХ через 1 міс після початку лікування пантопразолом симптоми збереглися лише у 8 (19,5 %), а з 27 хворих, які приймали омепразол, - у 12 (44,4 %). Висновки: пантопразол порівняно з омепразолом достовірно краще (p << 0,05) впливав на якість життя пацієнтів. Якщо до початку лікування в групі пацієнтів, які приймали пантопразол, скарги на порушення сну пред'являли 37 (90,2 %) із 41, то через 1 міс - лише 4 (9,8 %), у групі хворих, які приймали омепразол, - відповідно 24 (88,9 %) з 27 та 9 (33,3 %). Тютюнокуріння негативно впливає (p << 0,05) на ефективність кислотосупресивної дії як пантопразолу (<$E chi sup 2> = 6,77), так і омепразолу (<$E chi sup 2> = 11,1).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23117 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського