РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000571401<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Беш О. М. 
Аналіз прихильності до лікування пацієнтів, хворих на бронхіальну астму / О. М. Беш // Галиц. лікар. вісн.. - 2015. - 22, № 1. - С. 6-9. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Мета дослідження - вивчити фактори, які впливають на прихильність хворих на бронхіальну астму до лікування і запропонувати заходи, які сприятимуть підвищенню показників прихильності. Обстежено 104 пацієнти віком від 18-ти до 50-ти років. Сформовано 2 групи, в основну - увійшов 51 пацієнт, який поєднував базисне медикаментозне лікування та алерген-специфічну імунотерапію. У групу порівняння увійшло 53 пацієнти, які відмовилися від проведення алерген-специфічної імунотерапії та одержували лише базисну фармакотерапію. Спостереження за пацієнтами проводилось протягом року. Для визначення прихильності до лікування використовували власну анкету опитування, контроль за ефективністю лікування здійснювали на підставі Астма-контроль тесту та оцінки якості життя пацієнта. На початку дослідження прихильність пацієнтів до лікування була низькою в обох групах. На кожному візиті перевірялися і відпрацьовувалися практичні навики пацієнта щодо правильного застосування ліків і проведення контролю за лікуванням, а також проводився моніторинг і модифікація тригерних чинників (припинення тютюнопаління, розширення активного руху та виконання фізичних вправ, дотримання гіпоалергенної дієти) та лікування супутньої патології. Вже через 3 міс в обох групах показники прихильності зросли, зростання зберігалось і через 6 та 12 міс. Підвищення прихильності пацієнтів до лікування супроводжувалося покращанням показників контролю хвороби та якості життя. У більшої частини пацієнтів основної групи вдалось зменшити добові дози інгаляційних глюкокортикостероїдів та <$Ebeta sub 2>-агоністів пролонгованої дії. Висновки: комплексна система моніторингу надала змогу підвищити показники прихильності пацієнтів до лікування, контрольованості астми та якості життя зросли в обох групах, а також знизити тригерне навантаження (зменшення частоти куріння, корекція супутньої патології та контролю екофакторів помешкання). В основній групі одержано достовірно вищі показники контрольованості астми, суттєво зменшився об'єм базисного медикаментозного лікування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського