РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000571420<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Присяжнюк В. П. 
Ефективність використання кверцетину у хворих на хронічний гепатит невірусного походження різного віку / В. П. Присяжнюк // Галиц. лікар. вісн.. - 2015. - 22, № 1. - С. 70-73. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Захворювання органів травлення є важливою медико-соціальною проблемою в Україні та світі, оскільки в більшості випадків становлять хронічну патологію. Серед них вагоме місце належить захворюванню на хронічний гепатит (ХГ). Мета дослідження - вивчити вплив кверцетину на результати комплексного лікування хворих на ХГ невірусного походження різного віку. Обстежено 41 хворого на ХГ віком 22 - 75 (<$E51,3~symbol С~14,5>) років. Поряд із дослідженням біохімічних показників крові вивчали активність процесів вільнорадикального окиснення за рівнем реакційних продуктів тіобарбітурової кислоти у крові, досліджували вміст відновленого глутатіону, активність каталази та глутатіонпероксидази. У хворих із ХГ, які додатково до основного лікування приймали кверцетин, відзначали швидший регрес клінічних симптомів захворювання та більш раннє покращання самопочуття. У таких пацієнтів упродовж лікування спостерігали достовірне зниження концентрації загального білірубіну на 27,0 % (p << 0,05), зменшення активності аспартатамінотрансферази - на 19,4 % (p << 0,05), аланінамінотрансферази - на 28,8 % (p << 0,05), лактатдегідрогенази - на 15,5 % (p << 0,05), лужної фосфатази - на 25,1 % (p << 0,05), гаммаглутамілтранспептидази - на 37,3 % (p << 0,05). Для пацієнтів, які додатково до основного лікування одержували кверцетин, характерним було зниження концентрації холестерину на 10,2 % (p << 0,05) та тригліцеридів - на 22,1 % (p << 0,05). Достовірне зростання концентрації відновленого глутатіону упродовж лікування спостерігалось у таких хворих на 26,1 % (p << 0,05), активності каталази - на 20,4 % (p << 0,05). Висновки: у разі додаткового застосування кверцетину до основної схеми лікування хворих із ХГ досягнуто більш ефективного зменшення активності цитолітичного, холестатичного синдромів та відновлення антиоксидантних систем, що було особливо виражено у пацієнтів молодого віку. Для повноцінної корекції клінічних проявів захворювання, біохімічних змін та антиоксидантного статусу 14 - 16-денного призначення кверцетину недостатньо, що вимагає продовження вживання обраної схеми лікування у підтримувальній дозі на поліклінічному та амбулаторному етапах до настання повної ремісії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.510.11-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського