РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000571428<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Яцишин Р. І. 
Підвищення ефективності лікування хворих на остеоартроз у поєднанні з абдомінальним ожирінням на фоні дисліпідемії / Р. І. Яцишин, М. Я. Сухоребська // Галиц. лікар. вісн.. - 2015. - 22, № 1. - С. 92-96. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Мета роботи - оцінка ефективності та безпеки застосування комбінації препаратів кверцетину та L-аргініну гідрохлориду в комплексній терапії для корекції ліпідного спектра крові у пацієнтів із остеоартрозом (ОА) у поєднанні з абдомінальним ожирінням. Обстежено 60 осіб з ОА із супутнім абдомінальним ожирінням та дисліпідемією на базі ревматологічного і ендокринологічного відділення ОКЛ м. Івано-Франківськ. Визначення ліпідного профілю крові здійснювалось на аналізаторі "Accent 200" (CORMAY, Poland) за стандартною методикою - визначали рівні ЗХС, ХС ЛПНЩ, ХС ЛПВЩ та ТГ у сироватці крові. Під час об'єктивного огляду визначали індекс маси тіла (ІМТ) Кетле. Для клінічної оцінки функціонального стану опорно-рухового апарату та дослідження ефективності лікування застосовували шкалу WOMAC, оцінку якості остеоартрозу за індексом Lequesne, ВАШ. З метою вивчення ефективності запропонованих способів лікування пацієнтів було розподілено на групи: I група - обстежувані перебували на традиційній патогенетичній базовій терапії (БТ); II група - пацієнтам до БТ було додано антиоксидантний препарат кверцетин (корвітин); хворі III групи приймали БТ з додаванням амінокислоти L-аргініну гідрохлорид (тівортін), IV групи лікували препаратам БТ у комплексі з кверцетином та L-аргініну гідрохлоридом. Одержані результати підтверджують негативний вплив абдомінального ожиріння на перебіг суглобового синдрому у хворих на ОА. При цьому у пацієнтів відзначається більш виражений больовий синдром, більш глибоке ураження суглобів, особливо нижніх кінцівок (100,0 %), суттєво збільшується кількість дефігурованих (припухлих) суглобів. Одержані результати можна пояснити не тільки збільшенням навантаження на суглоби у зв'язку з надмірною масою тіла у пацієнтів з абдомінальним ожирінням, а й змінами перебігу ОА на патогенетичному рівні. Виявлено позитивний вплив лікування на перебіг ОА комбінованого із абдомінальним ожирінням та дисліпідемією. Через місяць терапії у пацієнтів II та III групи спостерігались тенденція до нормалізації показників ліпідного спектру крові та покращання клінічного перебігу ОА із супутнім ожирінням і дисліпідемією. Найкращі результати спостерігались у пацієнтів IV групи, які одержували БТ, кверцетин та L-аргініну гідрохлорид. Висновки: через 1 міс лікування у хворих із поєднаною патологією встановлено позитивний вплив комплексного лікування кверцетином та L-аргініну гідрохлоридом щодо дисліпідемії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.12-52 + Р415.202.1-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського