РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000571644<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Tashyrev O. B. 
Autecology of microorganisms of typical Ecuador biotopes = Аутекологія мікроорганізмів типових екосистем Еквадору / O. B. Tashyrev, V. S. Pidgorskyi, Miguel Naranjo Toro, Miguel Gualoto, G. V. Gladka, H. O. Tashyreva, P. V. Rokitko, V. A. Romanovskaya // Мікробіол. журн.. - 2014. - 76, № 6. - С. 2-10. - Бібліогр.: 18 назв. - англ.

З 23-х грунтово-рослинних зразків Еквадору, відібраних на висоті 4020 м гірського масиву Анди (м. Папаякта), вулканічного попелу біля підніжжя вулкана Тунгурауа, в гірських джунглях (Ла-Фаворита, 1600 м), а також у ботанічному саду з вологим тропічним кліматом (м. Пуйо, висота 950 м), ізольовано 34 штами аеробних хемоорганотрофних мікроорганізмів. У рослинно-грунтових зразках гірських джунглів спостерігалася висока кількість бактерій: до 10<^>5 - 10<^>7 клітин/г зразка, представлених 2 - 5 морфотипами. У високогірних (4020 м) зразках кількість бактерій варіювала від 10<^>2 до 10<^>7 клітин/г зразка. Практично всі досліджені бактерії є галотолерантними. Високу резистентність до УФ (ЛД99,99 становила 1000 - 1440 Дж/м<^>2) показали ізоляти з вулканічного попелу біля підніжжя вулкана Тунгурауа, а також ізоляти з наскального лишайника (Папаякта) і з грунту Ботанічного саду (м. Пуйо), ЛД99,99 становила 1160 і 800 Дж/м<^>2, відповідно. Ізоляти з грунтово-рослинних зразків гірських джунглів (Ла-Фаворита) показали більш низьку резистентність до УФ. Серед мікроорганізмів високогірних екосистем Еквадору виявлено бактерії, резистентні до токсичних металів. Найбільшу стійкість до Hg<^>2+ було показано для ізоляту з лишайника гірських джунглів, максимально допустима концентрація (МДК) становила 0,025 г/л; до Cr (VI) - для ізоляту з наскального лишайника гірського масиву - 3,0 г/л. У досліджених бактерій не виявлено кореляції між металрезистентністю, галотолерантністю та УФ-резистентністю, мабуть тому, що механізми репарації клітинних пошкоджень або захисту, які реалізують клітини за дії цих факторів, різні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*802 + Е40*85(77ЕКВ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського