РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000572092<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Чекман І. С. 
Взаємодія наночастинок оксиду заліза з клітиною та компонентами біомембрани / І. С. Чекман, А. М. Дорошенко // Укр. мед. часоп.. - 2012. - № 1. - С. 31-37. - Бібліогр.: 35 назв. - укp.

Проаналізовано дані літератури щодо різних аспектів взаємодії наночастинок оксиду заліза (НОЗ) із клітинами та клітинними структурами, а також вплив на їх функції. Показано, що взаємодія наночастинок заліза з клітиною залежить від розміру, форми, складу, поверхневого покриття, заряду, концентрації та часу експозиції наночастинок, а також від типу клітин. Головним механізмом цитотоксичності НОЗ вважається утворення реактивних сполук кисню у реакції Фентона. Можливі й інші механізми, зокрема прямий вплив наночастинок на подвійний ліпідний шар клітинної мембрани. Згідно зі стандартними токсикологічними та фармакологічними випробуваннями деяких препаратів на основі НОЗ, ці наночастинки виявилися достатньо безпечними у випадку застосування у людей. НОЗ є переважно менш токсичними у порівнянні з солями заліза (хлоридом і сульфатом), а також іншими наночастинками оксидів металів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.418

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15767 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського