РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000574304<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Фліс П. С. 
Електроміографічний аналіз (обгрунтування) доцільності застосування ортодонтичної апаратури в пацієнтів різних вікових груп з патологією недорозвинення верхньої щелепи та нормально розвиненою нижньою щелепою / П. С. Фліс, Д. Ю. Шпак // Соврем. стоматология. - 2014. - № 5. - С. 78-82. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Мета роботи - простежити та порівняти вплив запропонованої ортодонтичної апаратури на стан жувальної мускулатури пацієнтів різних вікових груп і дослідити динаміку змін електроміографічної активності жувальних м'язів даних пацієнтів. Проведено клінічні обстеження дітей з патологією недорозвинення верхньої щелепи за нормально розвиненої нижньої щелепи (114 осіб) у віковому інтервалі від 6-ти до 18-ти років. Для зручності роботи всіх пацієнтів було розподілено на 3 групи: 1-у клінічну групу склали пацієнти вікового діапазону 6 - 9 років, II клінічну групу - пацієнти вікового діапазону 10 - 14 років, III клінічну групу - пацієнти вікового діапазону 15 - 18 років. Окремо було набрано й обстежено пацієнтів з фізіологічними формами прикусу та інтактним зубним рядом відповідно до кожної клінічної групи. У 24-х пацієнтів у фазі функціонального спокою спостерігали довільну активність зі спалахами від 0,11 до 0,55 мкВ для власне жувальних м'язів, від 0,17 до 1,01 мкВ - для скроневих м'язів і від 0,23 до 0,38 мкВ - для колового м'яза рота. Електроміограма характеризується високими нерівномірними показниками амплітуди та частоти виникнення потенціалів. Час "періоду мовчання" у досліджуваних групах нижче (98,2 %) аналогічного нормативного показника. Визначення латентного періоду массетер-рефлексу власне жувальних м'язів у всіх піддослідних пацієнтів дорівнювало 6,0 - 8,4 мс, що знаходиться в межах норми. Висновки: простежено функціональну активність кожного окремо зазначеного м'яза. Одержані дані свідчать про те, що у пацієнтів досліджуваних клінічних груп спостерігається порушення м'язової активності. Латентний період массетер-рефлексу власне жувальних м'язів у всіх піддослідних пацієнтів знаходився в межах норми. Це свідчить про збереження аферентної та еферентної провідності й цілісність дуги даного рефлексу як на рівні ствола головного мозку, так і на рівні трійчастого нерва.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.665.605.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16391 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського