РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000574312<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Григ Н. І. 
Ендогенна інтоксикація як фактор ризику в комплексному лікуванні генералізованого пародонтиту / Н. І. Григ // Соврем. стоматология. - 2015. - № 1. - С. 28-31. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Мета роботи - визначити ризик виникнення ускладнень на етапах комплексного лікування хворих на генералізований пародонтит (ГП) шляхом оцінки ступеня ендогенної інтоксикації. Клініко-рентгенологічне обстеження 127-ми хворих на ГП, визначення молекул середньої маси за допомогою експрес-методу за модифікованою методикою Габриелян Н. І., 1984. Діагностовано наявність супутньої хронічної соматичної патології у 100 % хворих на ГП. Визначено рівень молекул середньої маси в ротовій рідині відносно здорових осіб (без захворювань пародонта) - <$E259,6~symbol С~5,50> опт. од. Установлено підвищення рівня молекул середньої маси у хворих на ГП під час первинного обстеження: за I ступеню - <$E301,7~symbol С~4,82> опт. од., II ступеню - <$E355,3~symbol С~8,8> опт. од. Розроблено спосіб оцінки ризику виникнення ускладнень у разі комплексного лікування ГП залежно від ступеня ендогенної інтоксикації. Висновки: ГП виникає та протікає на тлі ендогенної інтоксикації, про що опосередковано свідчить наявність хронічної соматичної патології у 100 % хворих. Її вираженість корелює зі ступенем розвитку патологічного процесу в пародонті (<$Etau~=~0,72>). Визначення й оцінка ступеня ендогенної інтоксикації надають змогу вчасно оцінити ризик виникнення ускладнень на етапах комплексного лікування ГП та прогнозувати його подальшу ефективність.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.122-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16391 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського