РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000574447<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Вдовенко М. В. 
Історія вивчення палеозойських форамініфер України та їх значення для стратиграфії / М. В. Вдовенко // Геол. журн.. - 2014. - № 3. - С. 52-64. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

В історії вивчення форамініфер (Ф) палеозою України чітко виділяються три періоди. Перший - з 1930-х до кінця 1940-х - початку 1950-х рр. Це початок вивчення пізньопалеозойських Ф України та використання їх для цілей стратиграфії. Другий період пов'язаний з різким зростом обсягів буріння у зв'язку з пошуками горючих корисних копалин у девоні і карбоні. Він продовжувався майже до середини 1990-х рр. Цей період найбільш продуктивний у вивченні Ф та стратиграфії. Для нього характерне створення і затвердження детальних стратиграфічних схем верхньопалеозойських і особливо кам'яновугільних відкладів Донбасу, Дніпровсько-Донецької западини, Львівського та Переддобрудзького палеозойського прогинів. В біостратиграфічній частині цих схем основну роль відігравали Ф. В цей час була опублікована велика кількість колективних монографій з описом Ф. На третій період припадає суттєве скорочення пошуково-розвідувальних робіт у верхньопалеозойських відкладах України. Останнє призвело до зменшення робіт з вивчення стратиграфії та Ф у цих відкладах. Так, якщо спочатку кількість спеціалістів з Ф палеозою не була більше 7 - 8, потім зросла до 30, то в теперішній час їх налічується 3 - 4 (?). Біостратиграфічні роботи наразі спрямовані в основному на модернізацію наявних стратиграфічних схем.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е12 "04"(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22224 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського