РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000574670<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кочерга З. Р. 
Розподіл антигенів груп крові систем АВ0 І резус різних популяцій дитячого населення Прикарпаття та їх значення для визначення спадкової схильності до синдрому затримки внутрішньоутробного розвитку / З. Р. Кочерга // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Пульс. - 2014. - № 4. - С. 190-201. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Встановлено генетичну структуру дитячого населення різних етнічних груп Івано-Франківської області (гуцулів, бойків, ополян і покутян) за розподілом носіїв антигенів груп крові систем AB0 і резус. Проаналізовано первинну документацію дитячих поліклінік районних центрів області та м. Івано-Франківськ, звітно-статистичну документацію оргметодкабінету обласної дитячої клінічної лікарні. За кількістю осіб з різними фенотипами можна скласти наступний ряд за зниженням кількості носіїв різних груп крові системи AB0: A(II) >> 0(I) >> B(III) >> AB(IV). Серед етнічних груп Прикарпаття найбільше відрізнялися гуцули щодо переваги фенотипів A(II) і AB(IV) у порівнянні з бойками, ополянами та покутянами. Аналізом поєднання асоціацій антигенів AB0 і резус доведено, що в популяції населення області переважали діти з A(II) Rh+ (48,32 %), на другому місці були діти з фенотипом 0(I) Rh+ (23,41 %), на третьому - B(III) Rh+ (14,33 %). Встановлено асоціації антигенів AB0 та Rh і деякими мультифакторними захворюваннями. Аналіз закономірностей успадкування затримки внутрішньоутробного розвитку (ЗВУР), пов'язаних зі статтю, виявив, що в 54 % випадків даний синдром передавався за материнською лінією, в 28 % - за батьківською та у 18 % - за обома лініями. Особи з фенотипом AB(IV) серед здорових новонароджених зустрічались у 1,8 разу рідше у порівнянні з новонародженими із ЗВУР. У дітей із синдромом ЗВУР достовірну перевагу мали новонароджені з фенотипом 0(I) Rh+. Асоціації між носіями груп крові систем Rh і ЗВУР надали змогу встановити більшу ймовірність захворіти на синдром ЗВУР у резус-позитивних хлопчиків на противагу до резус-негативних. Резистентними до ЗВУР можуть бути резус позитивні дівчатка з фенотипами 0(I) і B(III) і резус негативні дівчатка з фенотипом 0(I), і хлопчики з носіями антигенів A(II) Rh+ і Rh- і 0(I) Rh-.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР-4ІВА)026.42

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського