РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000574852<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Лутай Я. М. 
Клініко-прогностичне значення результатів проби з потік-залежною вазодилатацією у хворих із гострим коронарним синдромом з елевацією сегмента ST / Я. М. Лутай, О. М. Пархоменко, А. О. Степура, О. І. Іркін, Д. О. Білий, О. О. Сопко // Медицина неотлож. состояний. - 2014. - № 3. - С. 35-44. - Бібліогр.: 56 назв. - укp.

У дослідження включено 151 пацієнта з гострим коронарним синдромом (ГКС) з елевацією сегмента ST, які надійшли протягом перших 12 год від розвитку симптомів захворювання. У всіх пацієнтів проведено пробу з потік-залежною вазодилатацією (ППЗВ) при надходженні (у середньому через 13,8 +- 1,5 год від розвитку симптоматики) і на 7-му добу. Виявлено, що пацієнти з гострим інфарктом міокарда (ГІМ) з елевацією сегмента ST характеризуються зниженням приросту діаметра плечової артерії при проведенні ППЗВ на першу добу з наступним збільшенням цього показника на тлі сучасної терапії (6,41 +- 0,53 % на першу добу проти 8,25 +- 0,49 % на 7-му добу). Результати ППЗВ на першу добу не залежали від основних клініко-анамнестичних характеристик, локалізації ГІМ і вираженості ураження коронарних артерій, але корелювали з вихідним рівнем глюкози (r = -0,29). Зниження приросту діаметра плечової артерії << 5 % при проведенні ППЗВ асоціювалося з більш рідкісною спонтанною реканалізацією інфаркт-залежної коронарної артерії та більш частим розвитком синдрому no reflow після первинної ангіопластики, що обумовило більшу ймовірність внутрішньогоспітальних ускладнень (розвиток гострої лівошлуночкової недостатності, смерть) у цій групі. Найгірші результати перебігу госпітального періоду відзначено у хворих із парадоксальною реакцією при проведенні ППЗВ (приріст діаметра артерії << 0).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25344 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського