РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000574987<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бондаренко С. М. 
Самородне золото в рудах Au - As типу (Український щит) / С. М. Бондаренко // Мінерал. журн.. - 2015. - 37, № 1. - С. 34-44. - Бібліогр.: 30 назв. - укp.

У золоторудних проявах мінералізації Au - As типу західної та центральної частин Українського щита встановлено характерні ознаки самородного золота, які стосуються його гранулометрії, морфології та хімічного складу. Самородне золото фіксується переважно у вигляді ксеноморфних тонкодисперсних (5 - 20 мкм) включень в арсенопіриті, льолінгіті, рідше в нікеліні. Особливо важливою є тенденція залежності проби самородного золота від мінералу-матриці, що свідчить про специфічні співвідношення між золотом та його мінералами-носіями. У рудах Au - As типу спостерігається бімодальний характер розподілення проби золота, що зумовлено перевагою "арсенопіритового" (875 <194>) та "кварцового" золота (930 <194>). За даними мікрозондового аналізу характерні елементи-домішки в золоті - Cu, Bi, Sb, Fe, As, S. Розглянуто проблему "невидимого" золота в арсенопіриті. Зроблено висновки щодо основних чинників, що сприяють утворенню в арсенопіриті тонкодисперсного золота. Перевага надається не ізоморфному входженню його в структуру мінералу, а наявності механічних включень або атомарному розсіюванню в дислокаціях і мікротріщинах. Стверджується, що переважання в рудах тонкодисперсного золота є показником відносно глибокої ерозії родовища, що важливо для виконання генетичних побудов та визначення перспектив конкретного золоторудного об'єкта.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д332.321.6

Шифр НБУВ: Ж14166 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського