РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000574996<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Рекалова О. М. 
Досвід застосування бактеріального пептидоглікану в комплексній терапії хворих на хіміорезистентний деструктивний туберкульоз легень / О. М. Рекалова, Ю. О. Матвієнко, О. Р. Панасюкова, К. Ф. Чернушенко, Л. П. Кадан, Н. А. Литвиненко, О. А. Рева, С. Г. Ясир, М. Б. Сінгаєвський // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2015. - № 1. - С. 24-29. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Мета роботи - вдосконалення методу лікування хворих на туберкульоз шляхом додаткового застосування на тлі специфічної протитуберкульозної терапії препарату з імунотропною дією бактеріального пептидоглікану бластомуніл. Обстежено 46 хворих на хіміорезистентний деструктивний туберкульоз легень (ХРДТБ) та 20-ти донорів крові. 22 пацієнтам (основна група) додатково в інтенсивну фазу специфічної протитуберкульозної терапії призначали імуномодулювальний препарат бластомуніл. Групу порівняння склали 24 хворих, котрим призначали відповідні режими хіміотерапії без імуномодулювального препарату. За допомогою методу двокольорової проточної лазерної цитометрії з використанням моноклональних антитіл проведено фенотипування T-, B-лімфоцитів, природних кілерів, оцінено стан фагоцитуючих клітин периферичної крові, щільність інтерферонових рецепторів IFN-<$Egamma>R1. За методом імуноферментного аналізу визначено рівні Ig A, M, G, ЦІК. У хворих основної групи, на відміну від контрольної, застосування бластомунілу в комплексній терапії сприяло зниженню в периферичній крові кількості лейкоцитів, частково - за рахунок лімфоцитів, що супроводжувалося зростанням відносної кількості T-хелперних клітин, стимулюванням функціональної активності моноцитів через зростання активних форм кисню, зниженням рівня ЦІК середнього розміру, підвищенням щільності рецепторів до <$Egamma>-IFN на лейкоцитах крові, максимально - на моноцитах. У основній групі скоротилися строки розсмоктування інфільтративних змін у легенях до (<$E3,8~symbol С~0,8>) міс у порівнянні з (<$E7,3~symbol С~0,6>) міс у контрольній (p << 0,05), у (<$E57,1~symbol С~2,3) % хворих зникли каверни в легенях у порівнянні з (<$E26,3~symbol С~1,6>) % у контролі (p << 0,05), скоротився термін перебування хворих у стаціонарі до (<$E6,1~symbol С~0,4>) міс у порівнянні з (<$E7,9~symbol С~0,5>) міс у контролі (p << 0,05). Висновки: застосування бактеріального пептидоглікану бластомуніл у комплексній терапії хворих на ХРДТБ легень сприяє зниженню у периферичній крові кількості лейкоцитів та лімфоцитів, що супроводжується перерозподілом субпопуляційного складу T-лімфоцитів, збільшенням вмісту T-хелперних клітин, а також зменшенню рівня ЦІК середнього розміру. Ефект препарату виявляється також збільшенням щільності рецепторів до гамма-інтерферону на поверхні моноцитів та стимулюванням функціональної активності їх кисеньзалежного метаболізму. Позитивний характер змін імунологічної реактивності поєднується з терапевтичним ефектом лікування, а саме: скороченням строків розсмоктування інфільтративних змін у легенях, збільшенням відсотка хворих, у яких зникли каверни в легенях, та зменшенням термінів перебування хворих у стаціонарі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100471 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського