РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000575004<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Масік Н. П. 
Якість життя та ризик остеопорозу у хворих на хронічне обструктивне захворювання легень / Н. П. Масік // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2015. - № 1. - С. 76-82. - Бібліогр.: 34 назв. - укp.

Мета роботи - вивчення якості життя з визначенням ризику остеопорозу у хворих на хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ). Обстежено 696 хворих віком (<$E55,40~symbol С~14,98>) року. Серед них були 391 чоловік, середній вік становив (<$E54,09~symbol С~14,04>) року, та 305 жінок, середній вік яких дорівнював (<$E56,98~symbol С~15,88>) року. Супутні захворювання діагностовано у 347-ми (49,86 %). Якість життя пацієнтів визначали за допомогою опитувальника SF-12 та EuroQol-5D. Оцінку чинників ризику остеопорозу проводили за допомогою хвилинного тесту (one-minute osteoporosis risk test), запропонованого Міжнародною асоціацією остеопорозу. Особливостями клінічної картини у пацієнтів було нашарування на клініку ХОЗЛ симптомів ураження опорно-рухового апарату (біль у хребті, суглобах, м'язах, зниження зросту, грудний кіфоз). Так, 46,80 % хворих на ХОЗЛ скаржилися на біль/дискомфорт, причому 19,15 % указували на виразний вертебральний біль. У хворих з тяжким перебігом ХОЗЛ удвічі частіше спостерігаються обмеження фізичного статусу, погіршення стану загального здоров'я та соціальної активності. Зниження параметрів психічного статусу встановлено у 85,10 і 65,96 % осіб за I і II стадії, що може вказувати на брак адаптації до хвороби, і у 48,94 % хворих з IV стадією. Порушення фізичної активності діагностовано у 59,94 %, зміни психічного статусу - у 79,83 % хворих на ХОЗЛ із супутньою патологією. Використання хвилинного тесту оцінки ризику остеопорозу надає змогу виявляти пацієнтів зі структурно-функціональними порушеннями кісткової тканини. Висновки: ХОЗЛ призводить до обмеження всіх складових нормального життя хворих, тобто знижується якість життя, інтенсивність і характер змін визначається особливостями клінічної симптоматики, ступенем бронхіальної обструкції, тривалістю і тяжкістю процесу, наявністю супутньої патології, віком і статтю пацієнтів. Наявність вертебрального больового синдрому у хворих із ХОЗЛ свідчить про потребу в подальшому обстеженні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.110.40 + Р412.3-356

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100471 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського