РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000575600<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кернажицький Л. 
Фотолюмінесценція та оптичне поглинання чистого нанокристалічного ТiО2 анатазу та рутилу при кімнатній температурі / Л. Кернажицький, В. Шимановська, Т. Гаврилко, В. Наумов, Л. Федоренко, В. Кшнякін // Журн. нано- та електрон. фізики. - 2013. - 5, 3 (ч. 2). - С. 03047-1-03047-8. - Бібліогр.: 47 назв. - укp.

Проведено дослідження фотолюмінесценції та оптичного поглинання нанокристалічних зразків TiO2 анатазу та рутилу за кімнатної температури. Зразки TiO2 синтезовано у формі чистого анатазу або рутилу та досліджено за допомогою методів рентгенівської дифракції, рентгенівської флуоресценції, спектроскопії комбінаційного розсіювання світла, оптичного поглинання та фотолюмінесценції (ФЛ). ФЛ вивчали у разі збудження TiO2 інтенсивним УФ (3,68 eВ) випромінюванням азотного лазера. Вперше для нанокристалічного TiO2 зареєстровано спектри ФЛ з високою роздільною здатністю за кімнатної температури, у тому числі смуги екситонних і міжзонних переходів. Зроблено висновок, що процеси поглинання та випромінювання світла поблизу краю забороненої зони відбуваються за участю тих же самих електронних переходів. ФЛ смуги, включаючи піки за 2,71 - 2,81 еВ в анатазі і рутилі, виникають внаслідок екситонної рекомбінації за участю кисневих вакансій гратки TiO2. Екситонна смуга за 2,91 еВ приписується рекомбінацїї автолокалізованих екситонів в анатазі або вільних екситонів в рутилі, відповідно. ФЛ смуги у спектральному діапазоні 3,0 - 3,3 еВ віднесено до непрямих та прямих дозволених переходів і є наслідком міжзонної e--h+ рекомбінації. ФЛ смуги за 3,03 еВ та 3,26 еВ віднесено до випромінювання вільних екситонів поблизу краю фундаментального поглинання рутилу й анатазу, відповідно. Обговорено вплив кристалічної структури TiO2 і температури термообробки зразків на спектри фотолюмінесценції та оптичного поглинання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д332.517 с513

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100357 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського