РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000575661<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Діптан І. І. 
"Конституція Пилипа Орлика": проблемно-історіографічний вимір / І. І. Діптан // Постметодика. - 2014. - № 2. - С. 26-33. - Бібліогр.: 56 назв. - укp.

Проаналізовано ймовірні джерела створення "Конституції" 1710 р.: "гетьманські статті" другої половини XVII ст., польські "Pacta conventa", національна історико-філософська і політико-правова думка у взаємовпливі з європейською культурою. Розглянуто версії причин появи "Конституції": необхідність унормування взаємин між репрезентантами влади в Козацькій державі, вислід дискусій "Бендарської комісії"; протидія московському абсолютизму. З'ясовуються питання дієвості "Конституції": чи стала вона нормативним документом, повністю або частково запровадженим у Правобережній Україні в 1711 - 1714 рр., чи незреалізованим, з огляду на поразку мазепинців, маніфестом. Наголошено, що діапазон поціновування пам'ятки коливається від патріотичної гордості за першу українську (понад те - європейську) Конституцію до скептичного сприйняття її як декларативного акта. Підкреслено навність наукового різноголосся в осмисленні пам'ятки а, відтак, необхідність її комплексного вивченя.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)46-3 + Т3(4УКР)462

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14603 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського