Прокопчук І. Ю. Мистецтво українського авангарду 1910-х - початку 1930-х років: образотворчі ідеї кубофутуризму та їхній вплив на процес мистецького формотворення : автореф. дис. ... канд. мистецтвознавства : 17.00.05 / І. Ю. Прокопчук; Львів. нац. акад. мистецтв. - Львів, 2015. - 19 c. - укp.Комплексно проаналізовано виникнення та розвиток в Україні образотворчих ідей кубофутуризму та їх впливів на мистецький процес формотворення 1910 - початку 1930-х рр. Висвітлено важливі аспекти формування кубофутуристичної естетики - пошуки світоглядних обгрунтувань новітньої художньої практики, напрацювання творчої методології в художньому процесі. Доведено, що українські митці О. Богомазов, брати Бурлюки, О. Екстер, В. Єрмилов, І. Кавалерідзе, Б. Косарев, К. Малевич, В. Меллер, А. Петрицький, В. Татлін, О. Хвостенко-Хвостов та інші створили власні формально-технічні художні принципи і нові естетичні концепції, що є самобутнім феноменом національної культури та одержали загальноєвропейське звучання. Індекс рубрикатора НБУВ: Щ103(4УКР)6
Рубрики:
Шифр НБУВ: РА414961 Пошук видання у каталогах НБУВ Додаткова інформація про автора(ів) публікації: (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці) ![](/irbis_nbuv/images/info.png) Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
|