РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000575831<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кожемяк М. А. 
Вилучення екстрагентів з їх емульсій і водних розчинів методами флотації та адсорбції : автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.11 / М. А. Кожемяк; НАН України, Ін-т біоколоїд. хімії ім. Ф.Д. Овчаренка. - Київ, 2015. - 24 c. - укp.

Досліджено колоїдно-хімічні закономірності вилучення екстрагентів різних класів з водних середовищ методами флотації, адсорбції, мікрофлотоекстракції, адсорбційної та флокулярної флотації. Вперше вивчено вплив основних технологічних параметрів флотації (pH середовища, тривалості (часу) флотації, температури, добавок реагентів (поверхнево-активних речовин (ПАР), флокулянтів, коагулянтів) на ефективність вилучення первинних аліфатичних спиртів (ПАС), трибутилфосфату (ТБФ), жирних і нафтенових кислот, технічних амінів, бутилацетату. Експериментально показано можливість інтенсифікації флотаційного вилучення жирних кислот шляхом поєднання флотації з екстракцією (мікрофлотоекстракція), адсорбцією (адсорбційна флотація) та флокуляцією (флокулярна флотація). Знайдено оптимальні умови перебігу цих процесів (pH середовища, витрата реагентів, тривалість флотації). Визначено умови, необхідні для інтенсифікації флотаційного вилучення тонкоемульгованого ТБФ за допомогою аніонних ПАР (алкілкарбоксилатів калію). Показано можливість використання теорії стійкості гідрофобних колоїдів (теорії ДЛФО) для пояснення механізму впливу pH середовища та природи ПАР (флотаційних збирачів) на ступінь флотаційного вилучення емульгованих екстрагентів. Проведено системні дослідження, спрямовані на вивчення механізму та термодинаміки адсорбції екстрагентів з їх водних розчинів на каоліні, калієвій слюді (мусковіт), силікагелі (ТБФ) та хітозані (ПАС). Визначено умови десорбції ТБФ з поверхні адсорбентів для подальшого вилучення його з водних розчинів методом флотації та повернення у виробництво.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г472

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА414976 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського