РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000576267<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Яковлєва Л. В. 
Клініко-патофізіологічні механізми моторних і когнітивних розладів у пацієнтів в відновному періоді мозкових інсультів, методи їх корекції : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.15 / Л. В. Яковлєва; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. - Київ, 2015. - 24 c. - укp.

Встановлено, що серед патогенетичних механізмів розвитку внутрішньомозкових порушень після ішемічних інсультів (ІІ) є метаболічні зміни, які пов'язані зі зниженням мозкового кровообігу, підвищенням атерогенних фракцій ліпопротеїдів і гомоцистеїну в сироватці крові, змінами в лікворній системі та мозковій тканині. Проаналізовано клініко-неврологічні характеристики у відновному періоді в залежності від локалізації та підтипу ІІ. Підтверджено діагностичну цінність електроенцефалографії, зорових, вестибулярних, когнітивних, шкіряних симпатичних викликаних потенціалів, стабілографії, шкал Гольдблата, Тінетті, MMSE, IQ CODE, FAB, PALT, таблиці Шульте, тесту малювання годинника, методики заучування 10-ти слів, SCWT, DASS, MOSSF-36, індексу якості життя, Спілберга - Ханіна, Бека в діагностиці рухових і когнітивних розладів у відновному періоді інсульту. Підтверджено зв'язок клінічних проявів післяінсультних неврологічних розладів з особливостями структурних змін головного мозку заданими МРТ. Вперше встановлено кореляційні зв'язки між рівнем гомоцистеїну, атерогенних ліпопротеїдів і клінічними параметрами у відновному періоді ІІ згідно його локалізації. Підтверджено, що у відновному періоді II виникає дезадаптація регуляторних механізмів, яка супроводжується зокрема зниженням електрогенезу головного мозку, внутрішньомозкової гемодинаміки, підвищенням рівня гомоцистеїну й атерогенних ліпопротеїдів у сироватці крові. Вдосконалено адекватні підходи до терапевтичної корекції нейрофізіологічних, біохімічних, гемодинамічних змін у пацієнтів з різними підтипами ІІ. Доведено доцільність включення до схеми гіполіпідемічної терапії хворих з кардіоемболічним та атеротромботичним підтипами II у ранньому відновному періоді препарату мільгама з метою більш ефективної корекції ліпідного профілю плазми. Вперше показано ефективність застосування методу Lokomat-терапії у комплексі медичної реабілітації, яка полягає у покращанні показників вестибулярного аналізатора.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА415796 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського