РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000576901<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Жегулович З. Є. 
Клінічна характеристика дентальної оклюзії після відновлення у конформативному підході / З. Є. Жегулович // Новини стоматології. - 2015. - № 2. - С. 18-23. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Мета роботи - визначити функціональність оклюзії після протезування у конформативному підході за результатами клінічного дослідження. Обстежено стан оклюзії у 32 пацієнтів - 8 чоловіків та 24 жінок віком 35 - 40 років. До контрольної групи увійшли 44 пацієнти - 26 чоловіків та 18 жінок віком 25 - 28 років. Стан компонентів жувального апарату визначали за коротким "Гамбурзьким" тестом. Застосовували методи клінічного функціонального аналізу, оклюзіографію і T-Scan III ("Teksan", США). Виявили, що 27,6 % пацієнтів належали до групи ризику, у 31 % спостерігали дисфункцію жувального апарату. Визначали локалізацію суперконтактів у статичній і динамічній оклюзії, відповідно центричні суперконтакти - 87,5 %, балансуючі та гіпербалансуючі контакти з неробочого боку (медіотрузійні суперконтакти) - 43,7 %, суперконтакти з робочого боку (латеротрузійні суперконтакти) - 34,4 %, протрузійні фронтальні суперконтакти - 65,6 %. За результатами комп'ютерного аналізу оклюзії апаратом Т-Scan III ("Teksan", США), розповсюдженіші суперконтакти спостерігали під час центричного змикання, а також при рухах у динамічну оклюзію. Серед статичних суперконтактів найпоширенішими були контакти з робочого боку. За результатами оклюзіографії переважали протрузійні статичні суперконтакти. Статистичний аналіз з використанням критерію Хі-квадрат показав відсутність статистично значимих відмінностей отриманих даних: p >> 0,05, Хі-квадрат - 2,218. Аналіз розповсюдження абфракцій як можливого наслідку латеральних перевантажень зубів під впливом суперконтактів, провели з використанням зіставлення шансів. Спостерігали високий ризик виникнення патологічних змін у групі дослідження: OR+SE=28,55 (при 95 % довірчому інтервалі). Висновки: виявили значні порушення статичної і динамічної оклюзії, що призводять до пошкодження зубів. Слід звузити показання до застосування конформативного підходу при виконанні реставрацій, протезуванні та дотримуватись принципу ДПЛС - діагностика, планування, лікування, спостереження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15068 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського